Як повідомляло Закарпаття онлайн, 12 жовтня до Хустської районної ради журналістом був поданий інформаційний запит щодо надання інформації про виплати заробітної плати голові Хустської районної ради та його заступникам із січня 2018 року по теперішній час в розрізі – основна заробітна плата, премія, матеріальна допомога та надбавки. Однак, всупереч Законам України «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію», якими чітко визначено, що не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, голова Хустської районної ради Юрій Іванчо не надав запитувані інформацію. Його відповідь від 19 жовтня 2018 року містила зовсім інші дані– про структуру заробітної плати, однак не про фактично отримані (нараховані) суми виплат премій, матеріальної допомоги та надбавок голові Хустської районної ради Юрія Іванчо і його заступника Михайла Калинича.
31 жовтня Станіслав Данко подав до закарпатської поліції відповідну заяву про кримінальне правопорушення за ознаками спеціалізованої «журналістської» статті, оскільки порушення законодавства головою Хустської районної ради більш ніж очевидні. Однак обласна поліція не зареєструвала відповідну заяву в Єдиному реєстрі досудових розслідувань, порушивши вимоги статті 214 Кримінально-процесуального кодексу.
Відповідно, не погодившись із такою суперечливою бездіяльністю правоохоронців, журналіст подав відповідну скаргу до Ужгородського міськрайонного суду із проханням визнати протиправною бездіяльність Начальника Слідчого управління Головного управління Національної поліції в Закарпатській області Анатолія Шкирти та зобов’язати його внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Під час розгляду скарги 9 листопада суддя Ужгородського міськрайонного суду Олена Тхір повідомила, що тільки 8 листопада правохоронцями Хустщини було внесено відомості про кримінальне провадження у ЄРДР, тобто фактично після подання скарги. Більше того, як видно з витягу, наданого Хустським відділом поліції, правоохоронці, всупереч викладеним фактам у заяві, кваліфікували злочин як надання інформації після відведеного законом терміну. Хоча мова йде про те, що керівництво Хустської райради запитувану інформацію про свою фактичну заробітну плату так і не надало. А отже, дії місцевої поліції знову можуть бути оскаржені в суді як такі, що суперечать чинному законодавству.
Водночас, розглянувши скаргу журналіста, суддя визнала протиправною бездіяльність слідчих обласної поліції, які порушили норми КПК України та не внесли дані заяви до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Відтак наразі «примхами» керівництва Хустської райради, яке намагається приховати від громадськості розміри зарплат та премій, займається поліція.
Карпатський вісник