Представники філологічного факультету УжНУ продовжують серію заходів, спрямованих на пошук механізмів урегулювання мовної ситуації в Закарпатті. На другий круглий стіл 13 червня, рівно через два тижні після заходу-діалогу між представниками влади, освітніх установ, громадських організацій, філологи зібрали науковців – фахівців з історії, юриспруденції, мовознавства, комунікативістики, аби поспілкуватися на тему «Мовна політика в полілінгвальному суспільстві: досвід Європейського Союзу».
Черговий круглий стіл став одним із кроків проекту «Через діалог із нацменшинами – до врегулювання мовної ситуації в Закарпатті», який нині реалізують представники філологічного факультету УжНУ.
«Грамотне провадження мовної політики є запорукою безпеки держави. Світовий досвід дає чимало прикладів, які це підтверджують. Утім переймати практику інших країн буквально не варто, бо коли умови не такі, то й чужий досвід не працює. Через це одним із завдань нашого круглого столу є пошук механізмів реалізації свого, унікального українського шляху. Цим зумовлений і вибір спікерів, котрі покажуть актуальну проблему в різних аспектах – історичному, юридичному, лінгвістичному, соціальному, зокрема і з погляду соціальних комунікацій», – зауважила на початку заходу його модераторка, декан філологічного факультету Галина Шумицька.
Серед спікерів були доктор історичних наук Ігор Тодоров, кандидат юридичних наук Віталій Дацюк, старший викладач кафедри нової і новітньої історії та історіографії Сергій Ганус, кандидат філологічних наук Василь Шаркань, учитель польської мови Ужгородської спеціалізованої школи І–ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов Катерина Дикун, доктор наук із соціальних комунікацій Юрій Бідзіля.
Проект, який нині реалізують представники філологічного факультету, нагадуємо, передбачає моніторинг мовної ситуації в різних районах Закарпаття, зокрема ставлення різних груп населення краю до змін, що передбачає освітній закон, з’ясування рівня опанування та якості викладання державної мови тощо. Крім того, обговорення болісних питань, вивчення мовнополітичного досвіду різних країн під час круглих столів, два з яких уже відбулися, сприятиме пошуку механізмів, що покликані знизити напругу й налагодити порозуміння. Наступний такий захід у рамках проекту «Через діалог із нацменшинами – до врегулювання мовної ситуації в Закарпатті» заплановано на жовтень. Стосуватиметься він безпеки регіону в контексті мовної політики, повідомляє Медіацентр УжНУ
Вуву 2018-06-19 / 07:59:08
Єврейі в пустелі теж шукали 40 років ... А мойісей (мойша) йім все мозги пудрив. Но в кінці все одно знайшли .
А тепер навчені гірким досвідом пудрять мозги іншим .