Як повідомив під час брифінгу перший заступник начальника Управління ДСНС у Закарпатській області Володимир Ціцей, кількість пожеж на Закарпатті у порівняні із аналогічним періодом 2017 року зменшилась. Наразі рятувальники фіксують 602 пожежі, у той час як минулоріч, за такий саме період, їх було 813.
"Тож дійсно, пожеж поменшало. Але радіти цьому не варто, адже попереду літо і аномальна спека, яку нам прогнозують синоптики, і розслаблятися зарано... На сьогодні у області вже зафіксовано 250 пожеж у природних екосистемах. За такий же період 2017 року виїздів було 434, що є вдвічі більшим, ніж тепер. І це ще не кінець, адже з початком літньої спеки додадуться пожежі викликані самозайманням, високими температурами повітря, тож крива пожеж піде вгору” , - зазначив В. Ціцей.
До пожеж в екосистемах найчастіше призводить людська халатність: спалювання на полях стерні, сухої трави й сміття на території приватних дворогосподарств, недбалість під час паління та користування вогнем тощо. При цьому громадяни не задумуються, що можуть самі ж постраждати від свого недбалого ставлення до безпеки. У 2018–му вже маємо два випадки травмування людей через недбале й необережне спалювання сухої рослинності.
Також занепокоєння викликає надходження з кожного району інформації про загорання сміття, залишків сухої трави, рослинності, кущів у місцях розташування газо- та нафтопроводів та інших об’єктів підвищеної небезпеки, поблизу АЗС та суміжних до житлових масивів територій. Такі неправомірні дії громадян призводять до забруднення повітря продуктами горіння, пошкодження унікальної заповідної рослинності, завдають значної шкоди якісному стану ґрунтів а подекуди можуть призвести до справжнього екологічного лиха.
До слова, виїзд одного пожежно-рятувального підрозділу на ліквідацію такого загорання обходиться державі у суму близько 37 тисяч гривень. Не важко підрахувати, що на ліквідацію загорань сухостою та сміття пожежно-рятувальними підрозділами впродовж цього року було витрачено державних коштів на суму більшу ніж 8 млн. гривень.