Так вдалося дещо стабілізувати ситуацію з аварійністю. Щоправда, торік було 120 ДТП, у яких 134 особи отримали тілесні ушкодження, а 17 загинуло. Тільки з початку цього року в районі зафіксовано 314 порушень правил дорожнього руху. Серед найпоширеніших - керування автомобілем у нетверезому стані. Незважаючи на те, що рівень аварійності знизився, все ж названі показники, як для Виноградівщини є досить високими. У районі, зауважує Василь Олександрович, як, зрештою, загалом у краї, дороги перевантажені автотранспортом. Автопарк становлять 24 тисячі транспортних засобів. Район же обслуговують лише 10 працівників відділення. Основний напрям їхньої роботи на сьогодні - несення служби у місцях найбільшої концентрації ДТП. Такими є, зокрема, села Велика Копаня і Підвиноградів. Районний центр у цьому плані - місто спокійне. До речі, працівники відділення знайшли порозуміння і тісно співпрацюють з міським головою Виноградова паном Бочкаєм, а також керівниками району. За сприянням керівництва міської ради після того, як “даішники” надіслали у відповідні інстанції приписи щодо неналежного стану доріг, відсутності світлофорних об’єктів тощо, у місті багато чого зроблено. Зокрема, встановлено сучасні світлофорні об’єкти, яких, до речі, навіть не має обласний центр. Водночас розвантажено центральні дороги, окремі автошляхи з двостороннім рухом “перероблено” на дороги з одностороннім рухом; на більшості є нове, добротне асфальтне покриття; декотрі дороги, які донедавна були непроїзними, тепер доведені до належного рівня. Таким чином вдається уникнути заторів у “години пік”. Окрім того, міськрада закупила для співробітників ДАІ вимірювач швидкості, вартістю вісім тисяч гривень, що значно полегшує роботу правоохоронців.
Працівники Виноградівського відділення ДАІ постійні гості у навчальних закладах району. Часто проводять тут тижні безпеки дорожнього руху, організовують лекції у навчальних закладах, бесіди з дітьми про необхідність дотримання правил дорожнього руху, забезпечують школярів плакатами на цю тематику, влаштовують конкурси на кращий малюнок тощо. Днями керівництво підрозділу придбало книжки “Правила дорожнього руху для малюків”, які “даішники” планують невдовзі подарувати школам та дошкільним закладам Виноградівщини. Така постійна робота із дітьми дала вже свої результати. За минулий рік у районі рівень дитячого дорожньо-транспортного травматизму зведений до нуля, тобто за цей період не сталося жодної аварії з вини та за участі неповнолітніх.
Звісно, не обходиться без проблем. Серед найболючіших, які, на жаль, нині ще не вдається вирішити, є неправильне паркування. По-перше, цьому сприяє відсутність у Виноградові спеціальних місць, автостоянок. По-друге, штрафи за такі правопорушення до смішного малі - від 3 грн. 40 коп. до 8 грн. 50 коп. Тому водії ставлять свої авта, де хочуть. Співробітники Виноградівського відділення ДАІ активно підтримують законопроект, який днями розглядатиметься у Верховній Раді щодо збільшення розмірів штрафів за правопорушення. Допікають і власники скутерів. Такі сучасні транспортні засоби, як відомо, не реєструються у міліції, тому, коли стається аварія, виявити його власника нелегко. Досить часто за кермо скутерів сідають діти. За чинним законодавством керувати таким ТЗ можна лише з 14 років. Але і цей вік нерідко виявляється недостатнім для того, аби серйозно поводитися на дорозі. Хотів би Василь Штефанюк звернути увагу і на залізничні переїзди. Працівники відповідних служб, на думку Василя Олександровича, припустилися помилки, переробляючи окремі з них з регульованих на нерегульовані. Люди звикли до того, що там можна спокійно проїжджати, і не зупиняються. Саме це й спричинило аварію минулого року на одному із залізничних переїздів у Новому Селі. Водій автомашини “Жигулі”, не очікуючи появи потяга, потрапив йому прямісінько під колеса. З автомобіля залишилася лише купа уламків. На щастя, водієві вдалося вижити після цієї трагедії.
Зараз триває загальнодержавне відпрацювання, під час якого співробітники ДАІ виявляють правопорушників і особисто доставляють їх у суди, де в більшості випадків у порушників вилучають права на відповідний термін. Для цього створені навіть спеціальні мобільні групи. Перші правопорушники вже покарані.