УжНУ входить до престижної «Європейської асоціації університетів». Крім цього в університеті постійно зростає кількість іноземних студентів, активізуються програми студентського обміну, зокрема в рамках «Еразмус+».
Про розвиток міжнародного співробітництва та інтернаціоналізацію діяльності УжНУ на засіданні Вченої ради розповіла проректор з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел. «Діяльність університету має мати прикладний інтерес. Важливо, щоб випускник після закінчення навчання міг знайти достойну роботу. Тому нам слід активно працювати з бізнесом. Цьогоріч в нас стартував спільний проект разом з престижним німецьким університетом прикладних наук Фрезеніус. Зокрема четверо наших студентів економічного факультету разом з німецькими студентами розробляють проект маркетингової стратегії для знаного закарпатського підприємства «Фішер-Мукачево», що широко представлене на європейському ринку. Розробляється програма подвійних дипломів з цим університетом» - зазначила Мирослава Лендьел.
Також університет в особі ректора Володимира Смоланки є членом конференції ректорів Дунайського басейну. Минулоріч викладач факультету історії та міжнародних відносин УжНУ Оксана Кичак здобула перемогу в міжнародному конкурсі молодих учених «Danubius Young Scientist Award 2016».
Особливо плідною є співпраця УжНУ з ноземними вищими навчальними закладами у рамках програми «Еразмус+». Зокрема, Ужгородський університет входить до числа 8 найбільш результативних вишів України, що працюють за цією програмою.
За останній час УжНУ відвідала значна кількість офіційних представників іноземних наукових та освітніх установ, дипломатичних делегацій. Зокрема, після нещодавніх відвідин університету Надзвичайним і Повноважним Послом Хорватії в Україні Томіславом Відошевичем розпочався діалог про активізацію наукових зв’язків з цією країною.
Включення в європейський освітньо-науковий простір є неможливим без вільного володіння іноземними мовами. Цьогоріч триває плідна робота у спільному проекті з Британською Радою щодо вивчення англійської мови серед викладачів університету. В рамках проекту 81 викладач отримав сертифікати рівня В1, В2 та С1 з англійської мови.
Також в УжНУ активно зростає кількість іноземних студентів - цьогоріч в університеті навчається 727 іноземців. До прикладу, у 2015-2016 навчальному році навчалося 462 студента, а в 2014 році – тільки 19 чоловік. Переважна кількість (більше 620 осіб) навчаються на медичних спеціальностях. Але особливістю цього навчального року є той факт, що збільшилася кількість студентів, які навчаються на інших освітніх напрямках, та студентів з європейських країн і держав Близького Сходу.
Олексій Шафраньош, Інформаційно-видавничий Центр