Павло Лембак, машиніст автокрана, приїхав до Чехії із Закарпаття 13 років тому. За його словами, рейди проти можливих нелегалів здебільшого виглядають стандартно: чеська поліція оточує будівництво, щоб ніхто не міг вийти і починає перевіряти документи.
«Я звернув увагу на те, що після перевірки документів почали виводити велику кількість людей. Одних «пакували» на місці. Але чомусь останню групу, приблизно 20 осіб, вони вирішили вести таким чином, яким колись, як мені здалося, німецькі фашисти виводили євреїв. Вони їх обгородили поліцейським коридором та виводили по два. І рухалися з одного кінця будівництва на інший кінець до автобуса. Не розумію, чому поліція їх не посадила в автобус, як це бувало раніше», – розповів Павло Лембак.
Український заробітчанин каже, що не раз був свідком перевірок, однак цього разу, з висоти пташиного польоту, дії поліції Павла здивували.
«Принижували людську гідність. Їх не вважали за людей. Це ж прості люди, які приїхали сюди заробити на шматок хліба», – говорить Павло Лембак.
Відео з автокрану Павла Лембака
У чеській поліції сказали Радіо Свобода, що не коментують конкретних випадків. Редакція також звернулася за коментарем до посольства України в Чехії й чекає на відповідь.
Водночас, за офіційними даними, в рейді проти нелегалів наприкінці березня в Чехії взяли участь близько 1200 поліцейських, серед яких були представники Німеччини й Польщі.
Міністр внутрішніх справ Чехії Мілан Хованец заявив, що під час трьох днів контрольних перевірок поліція виявила 262 іноземці, які працювали в Чехії нелегально, ще 31 особа нелегально перебувала в Чехії. Їх усіх мають депортувати.
За його словами, мова не йде про «полювання на іноземців», однак подібні заходи триватимуть.
Це підтверджує і директор поліції у справах іноземців Чехії Мілан Маєр. «Це частина повсякденної роботи моїх підлеглих. Ми проводимо 10 тисяч подібних перевірок на місяць», – говорить Маєр.
На початку березня у Чехії під час іншої перевірки на празькому складі фірми Rohlik.cz (продуктового інтернет-магазину) затримали 85 осіб, переважно громадян України, 74 з них депортували. Це було наймасовіше затримання на одній фірмі.
Для українських заробітчан Чехія – одна з найпопулярніших європейських країн. Результати останніх рейдів у Чехії показали, що порушення стосуються зловживання польськими шенгенськими візами й права на проживання, здебільшого жителями України та Молдови. Крім цього, фальшують туристичні документи з Румунії, які для незаконного працевлаштування використовують переважно українці.
За даними чеської поліції, депортованим забороняють в’їзд до країн Євросоюзу на один рік. Вони мають 30 днів, щоб виїхати з Чехії, і право оскаржити ухвалу про депортацію. Але більшість таким правом ніколи не користується.
Іванна Трутненко, "Радіо Свобода"
Ник6 2017-04-07 / 15:27:18
Правий, ти правий!!!
правий 2017-04-06 / 12:17:36
всі коменти праві на людей плюють як дома так і за кордоном а владу не потрібно міняти а треба заставляти працювати ось проблема к людей визиватт в чехію нехай розбтраються а цікаво коли вони нажруться тими грошима
депо 2017-04-06 / 10:31:50
Дуже багато наших українців, тобто наймаючи на роботу, обіцяючи великі зарплати, заробляють на своїх, українцях, клієнтуючи, коли треба розплачуватись зявляється чужинська поліція, всіх нелегалів депортують, бо майже всі роблят на польських візах, так зробив Горбач Юра з Рахова, клієнтує в празі, Алеш родом з Мукачева, робит у остраві, є багато аферюг, здают наших, щоб не розразовуватися, багатіют на людській біді.
Дід Микола 2017-04-06 / 09:25:40
та на українців навіть владі в Україні насрати, скоро будуть як циган всюди ганяти, поки не навчаться собі нормальну владу обирати і дома заробляти
депо 2017-04-06 / 09:01:51
Дивна ситуація, укранців, які йдуть працювати в чехію - ловлять і депортують з ЄС, а арабів приймають, дають гроші на перший час, роблять концерти, дозволяють привозити своє сімейство, дають роботу, після такого теплого прийому , араби-мусульмани, роблять теракти, палять машини в вропейських містах, і нікого не депортують, все нормально.Проблема наших укранців в тому, що наша укранська влада не зацікавлена в захисті наших людей за кордоном, нема кому обєднати заробітчан, створити профсоюз чи інше обєднання, яке захищало би працівників з України, лобіювали б інтереси українців у Чехії.
Учасник 2017-04-06 / 08:27:48
Най лишають у себе бедуїнів .
Прапор в руки ..зелений .
депо 2017-04-06 / 07:57:32
Коментар видалено. Адмін