Однак дуже часто, намагаючись зробити гарне фото, люди ламають гілки з дерев, обтрушують цвіт. Хтось ламає гілки, аби принести їх додому і поставити у вазу, однак далеко не всі знають, що зламана гілка проживе всього кілька хвилин, а така дія може завдати значної шкоди дереву.
Для того, аби більше розповісти ужгородцям та гостям міста про сакури і розвіяти багато міфів, користувачі Фейсбуку започаткували ініціативу #сокоти_сакури (від закарпатського «сокотити» — берегти). Будь-який користувач соціальної мережі, скориставшись даним хеш-тегом, може дізнатися багато цікавої інформації про ці дерева і зокрема про те, як треба бережно до них ставитися.
«З року в рік і місцеві невігласи, і туристи знущаються з сакури. Одні влаштовують сакуровий сніг, інші ламають гілки. При цьому вони не замислюються над долею дерева. Ми спробували провести профілактичну роботу на випередження. Під нашим хештегом #сокоти_сакури, що означає — бережи, як найдорожче, ми спробували зібрати всі міфи, легенди та історичні факти про це унікальне дерево. Мета, щоб кожен, кому ця інформація потрапить на очі, зрозумів прості правила поводження. Що головне завдання — не миттєве задоволення і фото, а потреба зберегти цю красу для поколінь. Ми ж позиціонуємо себе як місто туризму і саме через це потрібно щороку проводити спеціальні уроки навчання поводження з сакурами. В школах, серед патрульних, щоб про це розповідали екскурсоводи», — зазначила одна з ініціаторів акції Галина Ярцева.
Зламані гілки не приносять жодної користі дереву, а навпаки — можуть його знищити, говорить кандидат біологічних наук, доцент, завідувач кафедри ботаніки біологічного факультету Ужгородського національного університету Олег Колесник. «Сакури це плодові дерева, вони не люблять, аби їх обламували. До того ж на місце зламу може бути занесений грибок, що нанесе шкоди усьому дереву», — зазначив біолог. Сакура вимагає догляду, але не банального обламування гілочок.
Тож, якщо ви маєте намір приїхати до Ужгорода в період цвітіння сакури, обов’язково скористайтеся хеш-тегом і дізнаєтеся багато цікавого.
Вікторія Жуйко, "День"