- Маємо спільно робити все можливе, аби Шенгенська угода не ускладнила традиційно добросусідські відносини між Словаччиною та Україною,- відзначив керівник словацької частини комісії Владімір Чечет.- Ми не зацікавлені, щоб закривалися наші кордони. Як пом'якшити проблеми, що можуть виникнути після 21 грудня,- про це й вели мову на теперішньому засіданні міжурядової комісії.
Голова Закарпатської облдержадміністрації Олег Гаваші сказав, що майже половина з 243 спільних українсько-словацьких підприємств, зареєстрованих в Україні, функціонує на Закарпатті. Ця область підтримує давні взаємовигідні стосунки з Прешовським та Кошіцьким самоврядними краями Словаччини. Отож Шенген не має перешкоджати багаторічному спілкуванню жителів прикордонних територій. Цьому міг би прислужитися й т.зв. малий прикордонний рух, угода про який вже підписана між Україною та Угорщиною.
Йшлося також про потребу в нових пунктах пропуску на словацько-українському кордоні. На ділянці кордону, до якої прилягають Прешовський і Кошіцький краї, діють всього п'ять пунктів пропуску, відзначила посол України в Словаччині Інна Огнівець. Цього нині явно недостатньо. Отже, час відкривати нові і нарощувати потужності діючих пунктів пропуску.
Учасники засідання міжурядової комісії обговорили також питання спільного митного і прикордонного контролю на автомобільних та залізничних переходах, розбудови прикордонної інфраструктури, співробітництва під час надзвичайних ситуацій, вирішили активізувати переговори про малий прикордонний рух, продовжити моніторинг прикордонного товарообміну... Підписано протокол з рекомендаціями урядам двох країн щодо подальшого транскордонного співробітництва.