Фелікс Кривін - почесний громадянин Ужгорода, письменник-сатирист, гуморист, котрий відійшов у вічність напередодні 2017-го. В обласному центрі прожив понад 45 років і залишив чималу творчу спадщину: від віршів-дістрофіків на кілька слів до творів великих обсягів. На захід прийшли здебільшого ті, хто працював і спілкувався з Кривіним та любив його праці.
Оксана ШЛЯХТА, завідувач художньо-літературного відділу наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка
Багато тут людей будуть присутні, які знали його особисто. Вирішили зробити вечір пам’яті. Тепер приблизно 40 днів виповнюється після смерті. Він наш земляк. В усякому випадку дуже довго прожив в Ужгороді, хоча сам із Маріуполя. Нікуди звідси не хотів від’їжджати. Його запрошували до Москви, адже він російськомовний письменник, але він не хотів їхати. Писав багато про Ужгород. Якщо ви почитаєте його твори — багато є про Ужгород.
Із Феліксом Кривіним були знайомі й актори лялькового театру «Бавка». Вони також долучилися до заходу в обласній бібліотеці.
Наталія ОРЄШНІКОВА, заслужена артистка України
У нашому театрі була вистава за його віршами, маленькими розповідями. Ми поставили «Крыша поехала в гости к забору». Ми з таким задоволенням грали. Це було відкриття, нове віяння: ми там і танцювали, і співали, і пантомімою займалися, і кукли в нас були — все-все. А найбільш незабутнім було те, коли після прем’єри Фелікс Кривін запросив нас до себе додому. Це чудова і прекрасна людина. Усі його твори можна читати безкінечно: в них така життєва мудрість.
На вечорі пам’яті розгорнули виставку творів письменника, всі охочі могли зачитати улюблені рядки. «Життя вчиться у смерті на все заплющувати очі», — одна з відомих цитат автора цього дня була вкрай доречна. У працях Кривін неодноразово згадував про вічність.
Борис КУШНІР, головний редактор видавництва «Карпати»
Основна мета заходу — аби всі знайомі Кривіна могли згадати проведені з ним роки. А ті, хто його не знав, — познайомитися з творчістю письменника.
Ужінформ