За підсумками голосування (онлайн на сайті та у паперовому варіанті у будівлі ЦНАПу) 32 ініціативи будуть реалізовані. Такі результати офіційно затверджені на засіданні експертної комісії.
Микола СЮСЬКО, депутат Ужгородської міської ради
8 великих проектів отримають фінансування із бюджету міста, а також 24 малі. Ми навіть трохи вийшли за суму 3,5 млн грн, оскільки були 2 великих проекти, які набрали майже однакову кількість голосів. Члени експертної комісії вирішили, що буде справедливо, що обидва ці проекти міська рада втілить у життя. Аби ці проекти стартували, нам необхідно внести зміни у бюджет міста, а також визначити виконавців (департаменти, управління), які будуть відповідати за виконання даних проектів.
Далі справа за міськими обранцями, які повинні внести відповідні зміни до головного фінансового документу міста. За умовами Положення про громадський бюджет, 3,5 млн грн розподілятимуться між великими проектами обсягом у 55% (або 1 млн 925 тис грн), на малі виділяти 45% (або 1 млн 575 тис грн).
Микола СЮСЬКО, депутат Ужгородської міської ради
За попередньою домовленістю, міський голова Ужгорода видасть розпорядження, де за кожним проектом буде закріплена відповідальна особа у мерії, певних виконавців, які почнуть готувати проекти рішень. Можливо, у рахі необхідності потрібно буде проводити тендерні закупівлі, писати пенв проекти, контактувати із авторами. Сподіваюсь, що за 2-3 місяці нам вдасться подолати ці бюрократичні процедури, внести зміни у бюджет Ужгорода і почати реалізацію ініціатив.
Для великих проектів необхідно було подолати бар’єр у 50 голосів, для малих – 25, а також здобути максимальну підтримку ужгородців. Тематика проектів-переможців переважно стосується вирішення комунальних проблем, покращення інфраструктури та облаштування дитячих і спортивних майданчиків. Переможцем із найбільшою кількістю підтримки – 356 містян – став проект благоустрою вулиці Сільвая.
Микола СЮСЬКО, депутат Ужгородської міської ради
Але також в числі лідерів – реконструкція парку на так званій «Кірпічці», безпечний та комфортний двір на Рафанді, а також спортивна арена на вул. Лермонтова і проект скорочення безпритульних тварин гуманними методами (автори – організація «Барбос»). Проект щодо гідрантів він хоч і малий, він набрав велику кількість голосів ужгородців, він на третьому місці серед малих проектів. Мешканці активно відгукнулися на цю ініціативу. Знаю, що громадські активісти, члени руху «1930» по відновленню гідрантів уже працюють над тим, щоб цю перемогу закріпити матеріально, щоб уже почалося виготовлення першого прототипу гідранту.
Особливістю впровадження Громадського бюджету в Ужгороді є те, що здійснювалось воно саме силами громадянського суспільства. За словами ініціаторів, наступного року планують запустити зручнішу платформу для голосування та спробують зацікавити ще більшу кількість ужгородців.
Ужінформ