Чеську сторону представляли поважні гості, окрема сенатор Чеського Парламенту Петр Шілар, голова комітету з питань безпеки та надзвичайних ситуацій Представництва Пардубицького краю Бідмон та інші.
У ході круглого столу наголошувалося, що за чотири роки співпраці за фінансової підтримки Пардубицького краю уже реалізовано близько десяти спільних інфраструктурних проектів у соціальній сфері Ужгородського та Перечинського районів, кілька проектів ще реалізовується, і їх введення у дію передбачається весною нинішнього року за участі гетьмана Пардубицького краю Мартіна Нетолицького. На реалізацію цих проектів чеська сторона з бюджету виділила близько 3,5 млн. крон. Це дало нам змогу здійснити реконструкцію котелень та інші заходи з енергозбереження у ряді загальноосвітніх шкіл, відремонтувати кілька дошкільних закладів. Окремі з них гості мали змогу побачити під час теперішнього візиту.
Сенатор Парламенту Чеської Республіки Петр Шілар зауважив, що налагоджена співпраця між краями – це велика, добра справа, «бо нас пов’язують глибокі культурні, історичні зв’язки і ми потребуємо знати, як ви живете, які проблеми тривожать вас і як вам допомогти в питаннях, де ми попереду». Відтак він запросив присутніх представників сільських громад, депутатів облради з приїхати з робочим візитом у Пардубіце.
Про формування, становлення та роль добровільних пожежних об’єднань у системі протипожежного захисту Пардубіцького краю розповів Йозеф Бідмон, голова Комітету з питань безпеки і надзвичайних ситуацій Представництва Пардубіцького краю. Він наголосив, що рух добровільних дружин у Чехії налічує 160 років. На Закарпатті цей рух лише відновлюється. Тому досвід чехів є дуже цінним, особливо у створенні масових добровільних пожежних дружин, в яких бере участь понад 350 тисяч чехів, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради.
RevaA 2017-01-10 / 18:48:43
Не втрачають актуальності результати фахового дослідження, проміжний звіт якого дає розуміння факторів сприяння та перепон добровільного об’єднання громад, значимості та особливостей використання збільшених фінансових ресурсів, нових повноважень, недооцінених інструментів розвитку територіальних громад тощо. Детальна інформація та ключові експертні рекомендації, які слід враховувати у 2017-му - http://dif.org.ua/article/detsentralizatsiya-rezulbtati-vikliki-i-perspektivi