Крім того, згідно з постановою Кабінету Міністрів України одне з обласних управлінь видає відповідні дозволи та ліміти на утворення й розміщення відходів. А вже за фактичне розміщення твердих побутових відходів вноситься відповідний збір у державну казну (за забруднення навколишнього середовища).
Скажімо, управлінські чиновники видають дозволи та ліміти на розміщення відходів в кількості 300 тонн, а з цього працівники фірми сплачують за забруднення середовища в розмірі 20 тисяч гривень (це умовно). Та фірмачі вирішили: навіщо платити більше, якщо закон можна обійти. А з тими людьми, котрі зверху контролюють, можна домовитися. Як то кажуть, щоб і вовки ситі, і вівці цілі...
Щоправда, під час своїх домовленостей махінатори не врахували одну маленьку деталь: про їхні діяння довідалися працівники управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС, котрі вирішили ретельно проаналізувати діяння чиновників і фірмачів.
Як значиться в матеріалах справи, службові особи відділу однієї з райдержадміністрації, зловживаючи владою та своїм посадовим становищем, умисно діючи з корисливих мотивів та в інтересах спільного підприємства "Долина Горизонталь" (назва фірми змінена), видали вказаному підприємству дозволи та ліміти на вивезення твердих відходів, утворених від власної діяльності. Все було б нічого, якби не одне але...
Фірмачі самовільно вибрали земельну ділянку площею 27 га, на якій розмістили побутове сміття зі всього району. Нюанс другий: посадовці ТОВ не надали в управління пакет документів, які дозволили б на законних підставах використовувати цю територію. А управління, в свою чергу, не видало дозволи та ліміти на розміщення відходів. Однак фірмачі з "Долини Горизонталь" все ж розмістили (хоча й без відповідних документів) на земельній ділянці площею 27 га у 2006 році 6628 тонни відходів, а в 2007 році -- 3806 тонн.
Саме такі цифри фігурували в інших документах. До того ж, благодійники з державної установи вирішили, що їхній контроль над фірмачами з "Долини Горизонталь" зовсім не потрібний. Чому ж чиновники стали такими добрими? Що їм так закрило очі? Історія про це поки що мовчить. Але те, що нечесні діяння, котрі підпадають під кримінал, у чиновників та керівництва ТОВ таки виявилися і під час відповідної перевірки "убезівцями" стали вилазити, наче шило з мішка. Словом, внаслідок чиновницьких махінацій державним інтересам завдані збитки в сумі 1 мільйон 746 тисяч 940 гривень у вигляді шкоди, зумовленої засміченням вказаної земельної ділянки, та у вигляді несплати збору за забруднення природного середовища в сумі понад 100 тисяч гривень у 2006 році та 68 тисяч гривень -- за 1-ше півріччя 2007 року.
Після перевірки працівники УДСБЕЗ УМВС зібрали відповідні матеріали й передали в прокуратуру, котра порушила кримінальні справи проти чиновників та фірмачів. Як повідомив начальник УМВС генерал-майор маліції Віктор Чепак, на підході ще одна справа з мільйонними збитками.