В Ужгороді презентуали дослідження про незаконно ув'язнених терористами на Донбасі "Ті, що пережили пекло" (ФОТО, ВІДЕО)

28 листопада в Ужгороді, в малому залі Закарпатської ОДА, Українська Гельсінська спілка з прав людини у співпраці з Головним територіальним управлінням юстиції у Закарпатській області презентували підсумки моніторингового дослідження «Ті, що пережили пекло: свідчення жертв про місця незаконних ув’язнень на Донбасі».

В Ужгороді презентуали дослідження про незаконно ув'язнених терористами на Донбасі "Ті, що пережили пекло" (ФОТО, ВІДЕО)

Видання є підсумком моніторингового дослідження, яке проводилося Правозахисною Коаліцією громадських організацій та ініціатив «Справедливість заради миру на Донбасі» у тісній співпраці з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та мало на меті документування фактів серйозних порушень прав людини, пов’язаних із незаконним позбавленням волі в зоні збройного конфлікту на сході України.

Дослідження грунтується на свідченнях тих, хто був незаконно затриманий в місцях несвободи в Донецькій та Луганській областях незаконними збройними формуваннями, матеріалах, зібраних у ході моніторингових візитів до місць несвободи на звільнених територіях, а також на інформації, отриманій від органів державної влади та з відкритих джерел. 

Організатори заходу після перегляду однойменного документального фільму «Ті що пережили пекло» запросили до слова учасника бойових дій.

«Перший раз ми їли десь на шостий чи п’ятий день. Пізніше у Сніжному нас поселили у гараж місцевого відділку міліції. Там було ув’язнено до 55 чоловік. Через травму ноги мене не змушували працювати, хоча інші хлопці були долучені до примусових робіт. В загальному за 21 день я схуд на 12 кілограмів», – ділиться спогадами про умови незаконного утримання Микола Марчишак, голова ГО «Побратими України».

«Документуючи постраждалих осіб, ми зіштовхнулись з тим, що СБУ у 2014-2015 роках допитували людей тільки на тему наявності зброї в руках терористів. Жодної кримінальної справи по факу незаконного утримання не було зареєстровано. Центру Документування відомо, що в заручниках перебувало від 3-х тисяч  цивільних і військових осіб. УГСПЛ налагоджуючи співпрацю з військовою прокуратурою, обмінюючись інформацією  додала до спільного списку ще  понад 200 опитаних осіб», – зазначив Олексій Біда, координатор  Центру Документування Української Гельсінської спілки з прав людини.

Іван Алмаші, голова регіонального відділення секретаріату урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини при Головному територіальному управлінні юстиції у Закарпатській області, наголосив на проблемі ратифікації Україною Римського статуту, приведення до міжнародних стандартів деяких статей Конституції та Кримінального Кодексу України. 

Борис Кондратюк, координатор Української Гельсінської спілки з прав людини в місті Ужгород, нагадав про ратифіковані Україною та Росією Женевські конвенції. Однак, попри це, окремі райони Луганської та Донецької областей перетворилися на «сіру зону», де механізм захисту прав людини втрачає свою силу.

На основі зібраної інформації автори звіту пропонують комплекс заходів, спрямованих на припинення виявлених порушень прав людини на непідконтрольних українському уряду територіях, привернення уваги міжнародної громадськості до описаних проблем та на притягнення до відповідальності осіб, винних у вказаних порушеннях, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі ГО «Закарпатська громада».

Мережа громадських приймалень Української Гельсінської спілки з прав людини здійснює свою діяльність за фінансової підтримки Уряду Канади через Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD), програма «Права людини понад усе» (Human Rights First).

 

 

28 листопада 2016р.

Теги: терористи, пекло, дослідження, ув'язнені

НОВИНИ: Соціо

17:51
В Ужгороді обрали нову локацію для поховань військових
17:34
/ 4
Закарпаття. "Краматорські" сутінки
12:36
Екомандрівка до витоку Чорної Тиси: діти відкривали природу Карпат разом з екоклубом Фото новина
10:31
/ 3
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Віталієм Лакатошем Фото новина
10:19
/ 1
На Донеччині поліг Михайло Вінтоняк з Косівської Поляни на Рахівщині Фото новина
23:18
/ 1
На війні з Росією поліг Василь Клюс з Великих Ком'ят Виноградівської громади Фото новина
07:57
У понеділок в Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Василем Шкобою Фото новина
14:18
Відкрито реєстрацію на серпневі зміни дитячого табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді
11:03
/ 1
У Сокирниці на Хустщині попрощалися з полеглим захисником Володимиром Стецем Фото новина
09:31
Завершилася третя зміна табору "Зелені скарби Карпат": пригоди, відкриття і справжнє літнє щастя Фото новина
20:35
Після модернізації колії з кінця липня відновлюють курсування поїздів до Ужгорода
19:20
/ 1
Підтверджено загибель захисника з Берегова Валерія Ковальова Фото новина
18:59
У серпні на кілька днів буде зупинено курсування потягів між Мукачевом і Кошицями
19:53
/ 1
На Закарпатті дозволили полювання у мисливський сезон 2025-2026 років
19:49
Екоклуб у Ясінях запрошує у мандрівку до витоку Чорної Тиси
19:29
На Закарпатті через суд повернули державі понад 2,6 га землі у нацпарку "Синевир"
14:44
/ 1
У Мукачеві попрощаються з захисником Василем Богданом Фото новина
22:44
/ 2
На Рахівщині попрощаються з захисником Андрієм Легким
19:44
У таборі "Зелені скарби Карпат" стартувала третя зміна: перший день присвятили стихії води Фото новина
17:00
/ 1
Четверо закарпатців збиралися перепливати Тису, щоб потрапити в Угорщину
11:37
/ 3
На Закарпатській митниці викрили спроби незаконного ввезення товарів на сотні тисяч гривень Фото новина
16:44
/ 1
В Ужгороді провели в останню путь полеглого у війні Віктора Набожного Фото новина
23:27
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віктором Набожним Фото новина
23:05
Виготовлено паспорт "Чорного озера" в Ужгороді
22:31
/ 3
В Ужгороді у дворі чоловіка, що незаконно проник на сусідську територію, виявили рослини конопель Фото новина
» Всі новини