У вівторок представники міськради знову їх перевірили, але цього разу спільно з учасниками громадської організації «Vizion Zero» з Івано–Франківська. Для гостей це ознайомчий візит, аби оглянути місто, поспілкуватися з активістами і напрацювати схему майбутньої роботи.
Віктор ЗАГРЕБА, представник ГО «Vision Zero»
Наша організація називається «Vision Zero». Це означає «нульова смертність». Ми ставимо мету зменшити смертність до нуля. Не на 10% чи 30-50%, а до нуля. І це можливо, особливо для таких невеликих міст, як Ужгород чи Івано–Франківськ. Якщо мерія буде співпрацювати з активістами, проектувальниками і з поліцією, тоді цілком можливо, що в Ужгороді за за 2-3 роки буде нуль загиблих, і це буде прекрасний результат. По–науковому підходимо до безпеки руху. Аналізуємо ситуацію, вивчаємо фактори ризику, обставини, які призводять до ДТП, до травматизму і смертності і допомагаємо зробити так, щоби витрати коштів міста були раціональними.
Організація «Vision Zero» діє близько року. Її заснували фахівці, які мають досвід проектування доріг за кордоном. Одне з їхніх завдань — зробити автошляхи України та Ужгорода, зокрема, європейськими. Чимало уваги приділяють безпеці дорожнього руху. Тому разом з ужгородськими колегами фахівці проїхалися найбільш небезпечними ділянками та з’ясували, які недоліки варто усунути. У свою чергу, Управління патрульної поліції Ужгорода та Мукачева запевняє: якщо буде належне фінансування з боку міста — безпеку дорожнього руху обов’язково вдосконалять. У цьому плані вже є напрацювання:
Олександр КОВАЛЬЧУК, т.в.о начальника сектору безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції м. Ужгород та м. Мукачево
Є конкретні пропозиції щодо ремонту або заміни незадовільного світлофора на ділянці Анкудінова—Мукачівська. Раніше були подані пропозиції про облаштування кругової розв’язки на перехресті Легоцького—Баб’яка, про встановлення світлофорного об’єкта на перехресті Минайська—Можайського. Обстежено перехрестя Минайська—Проспект, де є збій світлофорного об’єктуְ. Надалися пропозиції стосовно збільшення зеленого світла для пішоходів біля шістандцятиповерхівки: там недостатньо кількість секунд для переходу проїжджої частини, особливо для дітей.
Аби досягти «нульової смертності», науковці з Івано–Франківська закликають створити безпечнішу інфраструктуру, замінити застарілі радянські рішення, які роблять переходи та перехрестя аварійними. Водночас переконують: змінивши дизайн деяких вулиць, можна уникнути численних ДТП, зокрема, і з летальними випадками. Для цього активісти планують залучити міську раду. Крім того, необхідно проводити більше просвітницьких заходів для водіїв і пішоходів. А ще — в Ужгороді хочуть дослідити, чи користуються водії пасками безпеки і як часто. Усе — аби з’ясувати можливість підвищення безпеки руху на дорогах обласного центру.
Ужінформ
Я,ужгородець 2016-10-26 / 12:58:41
Слушні зауваження О. Ковальчука на рахунок роботи світлофорів в місті. Хочеться добавити, що уже декілька років ніяк не вирішується питання установлення додатково зеленої стрілки / світлової / - поворот на ліво з вул. Анкудінова під ж.д. міст. В години перенавантаження /пік/ - затори до колишнього ФМК.
Но- це "немислмі кошти" для можновладців, щоб забезпечити нормальний поворот на ліво і зменшити, або, унеможливити аварійні ситуації, коли спішать повернути перед рухомим напрти , транспортом.