П’ятеро медиків на чолі з сімейним лікарем Марком Ремптоном приїхали на Закарпаття із американського міста-побратима Корваліса (штат Орегон), де команда медиків займається роботою у проекті TOUCH (Take one ukrainian child’s hand): допомагають дітям, позбавленим батьківського піклування. Американські колеги знайшли час і для того, щоб зайти в університет, бо вже давно сприяють розвитку сімейної медицини в Ужгороді (містер Ремптон, до слова, є почесним громадянином нашого міста).
Переймати досвід закордонних лікарів та поцікавитися тим, як розвивається медицина за океаном, зібралось чимало охочих: лікарі-інтерни першого та другого року навчання, сімейні лікарі, курсанти та іноземні студенти.
Влаштували такий собі брифінг: за кожним столом учасники мали змогу поставити іноземцям питання, що стосувалися не лише певних професійних аспектів, а й затребуваності професії лікаря. Питали про те, як там організована робота, що робить сімейний лікар, яку зарплату отримує, скільки триває навчання та яка його вартість.
Учасники мали змогу поспілкуватися з кожним із делегатів, а це двоє сімейних лікарів, фельдшер, що займається обстеженням раку молочної залози, фельдшер, що спеціалізується на ранах, та медбрат, котрий має справу із амбулаторною хірургією.
Питань виникало багато, тож з кожним із делегатів було про що поговорити.
На завершення Марк Ремптон та його колега прочитали дві лекції, повідомляє Медіацентр УжНУ.