У заході також взяли участь ректор УжНу Володимир Смоланка, депутат облради, директор департаменту економічного розвитку та торгівлі ОДА Денис Ман, начальник управління зовнішньоекономічних зв’язків, інвестицій та транскордонного співробітництва ОДА Рената Мойш-Шіман, представники департаменту фінансів та управління культури ОДА.
На початку Михайло Рівіс подякував чеським партнерам за успішну співпрацю та підкреслив, що цього року обласна влада залучила до співфінансування об’єктів у рамках співпраці місцеві бюджети і це дало хороші результати. Бо більше коштів створили більше можливостей для розвитку територій.
Більшість проектів уже завершено. І сьогодні йде робота над пропозиціями до програми співпраці наступного року, який передбачається оголосити роком розвитку медицини на Закарпатті, зазначив керівник облради.
У ході зустрічі ректор УжНу Володимир Смоланка проінформував чеських партнерів про роботу університету щодо розвитку кафедри богемістики та умови залучення до її діяльності спеціалістів із Чехії. До речі, цього року на спеціальність чеська мова прийнято 7 осіб. Це майже у два рази більше попередніх років. Адже попит на викладачів чеської мови з кожним роком зростає, кількість шкіл, у яких чеська мова вивчається як друга іноземна, з кожним роком збільшується. Зростає і потреба у перекладачах з чеської мови, бо збільшується потік до Закарпаття туристів з Чехії.
Присутній на зустрічі виконавчий директор благодійного фонду «ВіЗа» Володимир Чубірко детально розповів про стан реалізації конкретних інвестиційних проектів у соціальній сфері. Так, із 15 проектів, які реалізуються у 2016 році, буде повністю завершено 12, три - пропонується продовжити наступного року. На ряді з них чеська делегація побуває в рамках поїздки у Свалявський, Міжгірський, Тячівських та Хустський райони.
Предметно обговорено питання щодо надання допомоги для відбудови потерпілих від градобою конкретних соціальних об’єктів Виноградівського району. Чеській стороні також представлено пропозиції для програми співпраці на наступний рік. До переліку включено понад 20 об’єктів соціальної сфери з 11 районів та чотирьох міст обласного значення. Але конкретний вибір залежатиме від виділення коштів крайового парламенту Височини, який зараз в очікуванні виборів.
Наступного року співпраці Закарпаття і Краю Височина виповнюється 10 років. Учасники зустрічі були єдині в думці про те, що 10-річницю співпраці буде відзначено в обох регіонах. Передбачається, що відповідні заходи з цього приводу відбудуться як в Ужгороді, так і в Їглаві. Їх підготовкою займеться спільна робоча група.
Два дні делегація на місцях оглядатиме ряд об’єктів та візьме участь у заходах з нагоди початку нового навчального року на Закарпатті, повідомляє прес-служба Закарпатської облради.