Представника прокуратури наполягав, що застосування більш м’якого запобіжного заходу, аніж тримання під вартою, є недопустимим.
Сторона захисту, в свою чергу, вважає пред’явлену активістам підозру необґрунтованою, а для встановлення причетності "спецконтролівців" до зазначеного злочину достатнім є обрання запобіжного заходу, не пов’язаного з тимчасовою ізоляцією осіб від суспільства.
Позицію своїх адвокатів беззаперечно підтримали підозрювані. До слова, один з них вважає розглядувану ситуацію "підставною": "Ми хотіли зловити велику "рибу" (тобто зафіксувати факт передачі посадовцями коштів за нерозповсюдження громадськими активістами компрометуючого відео), а натомість зловили нас".
У підсумку, спершу суддя Оксана Світлик обрала домашній арешт без застосування допоміжних контрольних спецзасобів запобіжним заходом на найближчі два місяці для головного редактора видання "Спеціальний контроль" Андрія Лейко.
Відповідно, підозрюваному забороняється покидати дім, його зобов'язали здати український та закордонний паспорти.
Далі, вже пізно ввечері, Оксана Світлик прийняла аналогічне рішення і щодо виконавчого директора "Спеціального контролю" Юрія Луцо.
Під час засідання один із підсудних виправдовувася, мовляв лише хотіли зафіксувати факт передачі посадовцями коштів за нерозповсюдження компрометуючого відео, але натомість попались самі.
Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, двох активістів ГО "Спеціальний контроль" затримали у середу, 20 липня, біля кладовища у селі Барвінок Ужгородського району при вимаганні грошей у чиновника "Укртрансбезпеки" за те, щоб не оприлюднювати компрометуюче відео.
Прокуратура Закарпатської області кваліфікувала їх дії як вимагання (ч. 2 ст. 189 ККУ), обом загрожує від трьох до семи років позбавлення волі.
укр 2016-07-24 / 10:37:32
хай слідчі запропонують захист, співпрацю із слідством і я думаю зявиться багато потерпілих від незаконних дій цих "спецконтролівців".