Бичківська кухня має інтернаціональний характер, адже в селищі проживають українці, угорці, румуни і кожна з національних меншин готує власні, відмінні від інших страв кулінарні вироби. А кулінарні секрети місцевих газдинь дбайливо зберігаються і передаються з покоління в покоління.
Найбільш шанована і улюблена тут страва – голубці. Без них не обходиться жодне свято чи поважна гостина. Тут знають чимало видів цього смаколика, який дивує мініатюрністю та різниться начинкою та тим, у що її загортають. Завдяки цій страві один з найстаріших населених пунктів Рахівщини заробив славу «столиці голубців». Відзначили їх і в області, внісши до десятки смачних рекордів Закарпаття.
Селищна ж влада започаткувала в 2010 році на честь згаданого наїдка однойменний фестиваль. Тоді приготували 25 видів голубців, а під час цьогорічного, який відбудеться у неділю, 7 серпня, планують зробити аж 35. Це – окрім широкого асортименту національних страв із картоплі, муки та інших продуктів. До заходу готуються також місцеві майстри декоративно-прикладного мистецтва, учасники художньої самодіяльності, газди з різних мікрайонів населеного пункту.
Разом з фестивалем відзначатиметься 643-тя річниця заснування селища. З цієї нагоди 6 серпня, на стадіоні, проходитиме 5-ий дитячий турнір з футболу на кубок «Заслуженого майстра спорту» Івана Яремчука. Крім того, у СБК відбудуться спортивні змаганні з шахів, шашок, настільного тенісу, а також змагання з волейболу серед дівчат.
Тож, від свята, яке відбудеться у перші вихідні серпня, варто чекати багато цікавого. І найкращий спосіб дізнатися більше про селище, його традиції та кулінарну візитівку, завітавши до Великого Бичкова особисто.
Маріанна Лепай, студентка відділення журналістики Ужгородського національного університету, Зоря Рахівщини