Оскільки відповідно до статті 27 Закону України про Державний бюджет України на 2016 рік з 1 січня 2016 року видатки на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних навчальних закладах передано на фінансування з місцевих бюджетів.
У зверненні наголошується: «Недостатнє державне фінансування впродовж останніх років у цій сфері призвело до занепаду окремих професійно-технічних навчальних закладів. Частину з них реорганізовано шляхом злиття. Як наслідок, утримання вивільнених будівель, що перебувають у державній власності, лягає тягарем на бюджет і призводить до поступового руйнування об’єктів.
Вирішення проблеми нераціонального використання коштів, які виділяються на забезпечення матеріально-технічної бази закладів системи профтехосвіти, можливе шляхом передачі майна, що перебуває у державній власності і не використовується для навчально-виробничого процесу, у комунальну».
Депутатський корпус обласної ради неодноразово звертався з проханням стосовно внесення змін до нормативно-правових актів щодо передачі майна. Оскільки здійснення такого кроку обмежується законодавчими нормами, тому для подальшого належного функціонування професійно-технічних начальних закладів, використання їх потенціалу для здійснення підготовки робітничих кадрів і перепідготовки незайнятого населення відповідно до потреб ринку праці, надання якісних освітніх послуг у сфері загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти, закарпатські обранці просять урядовців та парламентарів невідкладно ініціювати внесення змін до законодавства щодо передачі з державної у комунальну власність майна відповідних професійно-технічних навчальних закладів.
Прес-служба Закарпатської облради