Відповідний інформаційний запит в порядку статті 19 Закону україни "Про доступ до публічної інформації" надіслала на ім'я Володимира Янка правник Наталія Майстренко.
Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, за зверненням громадських активістів з Ужгорода Романа Богуславського, Євгена Рахімова та Олександра Пересоляка з приводу історичної пам'ятки «Корона» розпочато два досудових розслідування.
Про це йшлося у надісланих за їх заявою і датованих 9 червня повідомленнях за підписом старшого слідчого Слідчого відділу Ужгородського міського відділу УМВС України в Закарпатській області майора міліції В.Сабова.
Відомості про кримінальні порушення було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
30 червня під час власної прес-конференції факт відкриття двох проваджень по "Короні" підтвердив прокурор Закарпатської обаласті Володимир Янко.
«По ужгородській «Короні» закінчують досудове слідство, встановлять винних у міськраді і будуть подавати у суд, якщо буде така потреба. Якщо у добровільному порядку не відшкодують збитки біля 8-мільйонів, ми подамо у суд, а поки працюємо над справою», – повідомив В.Янко.
За його словами,"суд надав дозвіл на доступ до документів. Це очевидні, зрозумілі кримінальні провадження, які будуть доведені до логічного заврешення".
Як повідомляло Закарпаття онлайн, у першому випадку йдеться про кримінальне правопорушення, попередньо кваліфіковане за ст. 366 ч.2 Кримінального кодексу України - службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів, якщо воно спричинило тяжкі наслідки. Карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Попередня кваліфікація кримінального правопорушення у другому випадку - ст. 364 ч.2 Кримінального кодексу України. Тобто, йдеться про зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб, використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб, якщо воно спричинило тяжкі наслідки. Карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Тоді ж міський голова Ужгорода Віктор Погорелов сказав, що достеменно не знає, яка нині ситуація із комплексом "Корона". Так він відповів на репліку журналіста щодо того, що фасад закладу уже більше півроку у занедбаному стані, жодних робіт не проводиться і чи може міська влада контролювати цей процес.
Міський голова сказав, що лише зі ЗМІ дізнався, що щодо "Корони" порушено дві кримінальні справи. "Там без дозволу розібрана внутрішня частина, я навіть не знав, що там дозволу нема. Вперше почув, що частина "Корони" продана іншій структурі. При керівництві Щадея продана", – зазначив мер.
Також мер нагадав, що у покупця комплексу було зобов'язання відремонтувати Театральну площу, однак нічого не зроблено. "Буду спілкуватися з тими, хто купив, і тими хто продав", – резюмував мер.
За інформацією Закарпаття онлайн, йдеться про обставини, про які вже неодноразово повідомляло наше видання - фіктивний перепродаж «Корони», придбаної за 8 мільйонів, за 1,25 мільйона, внаслідок якого громада міста позбулася ще 8 млн грн. А також про факт руйнування цієї архітектурної пам'ятки без жодних потрібних у такому випадку документів.
Як повідомив 17 червня Закарпаття онлайн голова Громадської ради при Ужгородській міській раді Олександр Пересоляк, у своїх заявах активісти посилалися на те, що Департамент міського господарства Ужгородської міськради при погодженні перепродажу пам'ятки архітектури "Корона" перевищив свої повноваження, оскільки конкурсом було передбачено конкретного переможця та його обов'язки перед містом.
Також активісти повідомили, що будівельні роботи на об'єкті культурної спадщини здійснювалися без дозволу, що містить ознаки кримінального правопорушення. А діями групи осіб, які діяли у змові, місту були заподіяні збитки у розмірі понад 8 млн. грн.
Штефанюк 2015-08-27 / 13:33:37
Быть добру
Гобі 2015-08-27 / 13:21:44
Ціла прокуратура не може розібратись з одним Волошиним та його аферами
Ігор 2015-08-27 / 12:50:45
Чекайте на відписку
Янко 2015-08-27 / 11:18:24
Це ж очевидно що 366 не може бути без 964, 365 або 191 ! Кого за лохів тримаєте?
Малинич 2015-08-27 / 08:31:29
Це один з тих випадків, коли прокуратура безсила. Все законно.
Зарева (міняю шапку) 2015-08-27 / 08:09:33
Проводиться досудове розслідування, вживаються заходи спрямовані на всебічне та об’єктивне розслідування фактів, викладених у зверненні та з`ясування усіх обставин кримінального правопорушення.
Янко 2015-08-27 / 07:59:27
Відчепіться, дайте гроші!