Про реалізацію обласної комплексної програми на 2015-2017 роки з соціальної підтримки, адаптації військовослужбовців учасників АТО та членів їх сімей, вшанування пам’яті загиблих поінформувала заступник директора департаменту соціального захисту населення ОДА Ганна Морозюк, повідомляють у прес-службі Закарпатської ОДА.
Відповідно до цієї програми у краї діє інформаційно-консультативний центр, де за принципом «єдиного вікна» надається не лише допомога військовослужбовцям, учасникам АТО, членам їх сімей та родинам загиблих бійців, а а й соціальні та медичні послуги із виїздом у місця проживання демобілізованих військовослужбовців. Запроваджено також роботу телефонної «гарячої лінії» (тел. 03122-3-55-46, 050-372-08-66).
Ганна Морозюк зауважила, що депутати різних рівнів, благодійники та меценати взяли шефство над кожною сім’єю загиблого учасника АТО.
Крім того, у кожній районній та міській адміністрації створені робочі групи для вирішення проблемних питань учасників бойових дій та сімей загиблих військовослужбовців в АТО.
«Робочі групи відвідують кожного учасника АТО, визначають їх соціальні потреби, за результатами якого органи виконавчої влади на місцях розробляють власні програми соціальної підтримки даної категорії громадян. В анкетах зазначено контакти учасника АТО для зворотного зв’язку, програми вважатимуться виконаними після вирішення всіх проблемних питань кожного учасника АТО», - доповіла посадовець. Відповідно ті, хто не звернувся до органів соцзахисту, не може користуватися передбаченими законодавством пільгами та послугами, підкреслила вона.
Ганна Морозюк також зазначила, що діти загиблих учасників АТО та поранених бійців, які втратили працездатність, оздоровлюватимуться безкоштовно. «Для школярів 1-11 класів, дітей загиблих учасників АТО, передбачено безкоштовне харчуванням. Ця ж категорія діток харчується безкоштовно і в дитсадках. Крім того, ці діти звільнятимуться від сплати за додаткові освітні послуги у державних і комунальних навчальних закладах, дитячо-юнацьких спортивних школах, закладах естетичного виховання та гуртках, студіях і секціях при дошкільних, позашкільних і культурно-освітніх закладах. Студенти, чиї батьки загинули в зоні АТО, зараховуватимуться на навчання до ВНЗ на пільгових умовах (поза конкурсом) та матимуть право на безкоштовне навчання у них. На реалізацію програми протягом трьох років передбачено понад 43 мільйонів гривень, з яких 36 – кошти обласного бюджету», - резюмувала посадовець.