Так, до Єдиного реєстру досудових розслідувань за їхніми матеріалами внесено 22 кримінальні провадження. В основному – ухилення від сплати податків (8 фактів); незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів (6); привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (4); виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання марок акцизного податку (2) та інші.
По закінченим кримінальним провадженням відшкодовано завданих державі збитків на загальну суму – 2 млн 831тис. грн.
Відмітимо, що оперативники ГУ ДФС у Закарпатській області слідкують за законністю відшкодування податку на додану вартість протидіють схемному й фіктивному відшкодуванню цього податку. Так, з початку року ними виявлено 3 факти незаконної заявки на загальну суму понад 1 млн грн. Розпочато досудові розслідування.
Оперативними підрозділами ГУ ДФС області припинено 10 фактів незаконного виробництва та обігу підакцизних товарів. Вилучено товарно-матеріальних цінностей підакцизної групи на загальну суму майже 3млн грн. Зокрема, вилучено 62,6 тис. пачок тютюнових виробів, вартістю 1 млн 88 тис. грн; 78 декалітрів спирту – 85 тис. грн; 1029 декалітрів лікеро-горілчаних виробів – 1млн 485 тис. грн; один транспортний засіб – 300 тис. грн; пів тонни паливно-мастильних матеріалів – 10 тис. грн. Також виявлено 2 підпільні цехи по виробництву фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів.
Наразі з метою посилення ефективності заходів щодо протидії незаконному виготовленню та обігу підакцизних товарів, оперативне управління ГУ ДФС у Закарпатській області активно проводить на території області операцію «Акциз-2015». Зокрема, заходи операції спрямовані на запобігання поширення фальсифікату, що дасть можливість убезпечити громадян від вживання неякісної, часто – небезпечної для здоров’я, продукції, а також сприятиме збільшенню надходження коштів до бюджету держави від реалізації доброякісної продукції.
Варто зазначити, що допомогти виявити порушників у сфері реалізації фальсифікованих та недоброякісних підакцизних товарів може будь-хто з громадян. У випадку виявлення підозрілої або підробленої підакцизної продукції, інформуйте співробітників оперативного управління ДФС області за тел.: 2-49-11 та 61-29-84.
Відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області