Серед знайденого книга «ВЪ ЗАКОНЪ БОЖІЕМЬ», видавництво 1905 року, С.-Петербургъ; «ИЛИАДА ГОМЕРА» видавництво 1935 року, Москва-Ленинград; «Й.СТАЛИН ОБ ВОПРОСАХ ЛЕНИНИЗМА К ВОПРОСАМ ЛЕНИНИЗМА» видавництво 1945 року, отдел военного издателства НКО; збірник томів від 1 до 6 «Г.ГЕЙНЕ» видавництво 1904 року С.-Петербургъ; ікона «ІВЕРСЬКА ПРЕСВЯТА БОГОРОДИЦЯ», ХХ століття.
Все це знаходилося в картонних коробках у салоні транспортного засобу. Доступ до виявленого нічим не утруднювався. Книги та ікону громадянин своєю власністю не визнав, та пояснив, що ці предмети переміщує на прохання знайомого.
Відповідно до листа від 24 лютого 2015 року Закарпатського обласного художнього музею ім. Й.Бокшая, виявлена ікона немає історико-культурної та художньої цінності, а її вартість становить 500 грн.
Визначення вартості, а також чи представляють виявлені вироби друкарської промисловості художню або історико-культурну цінність, потребує залучення експерта-мистецтвознавця.
У відповідності до вимог частини 5 статті 374 Митного кодексу України культурні цінності, виготовлені 50 і більше років тому, незалежно від їх вартості та способу переміщення через митний кордон України, підлягають письмовому декларуванню.
На момент перетину митного кордону у громадянина України були відсутні будь-які дозвільні документи на переміщування книг та ікони. Таким чином українець не заявив за встановленою формою точних відомостей про переміщувані ним через митний кордон України товарів, які є обмеженими та підлягають обов’язковому письмовому декларуванню. Такі дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених статтею 472 Митного кодексу України.
Наразі складено протокол про порушення митних правил, а книги та ікону – вилучено.
Відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області