Таких в області налічується 355,8 тис. домогосподарств. Частка домогосподарств з дітьми віком до 18 років складає 54,2% (192,8 тис.) загальної кількості при 37,9% в середньому по країні.
Середній еквівалентний розмір домогосподарства краю з дітьми становив 3,45 особи при 2,89 особи в середньому по Україні.
Частка домогосподарств з дітьми віком до 18 років складає 54,2% загальної кількості, що на 16,3 в.п. більше, ніж по країні. Для області характерні домогосподарства, в складі яких є одна дитина. Порівняно з попереднім роком їх питома вага зменшилася на 5,9 в.п та склала 50,8%. Серед всіх домогосподарств з дітьми 44,3% має у своєму складі дві дитини, а 4,9% – три дитини і більше, що у 2,1 раза більше, ніж у середньому по країні.
Умови та рівень життя домогосподарств у значній мірі залежать від кількості дорослих осіб у їх складі. Зокрема, 60,5% домогосподарств з дітьми має у своєму складі три дорослі особи і більше, кожне третє – дві особи. Лише одну дорослу особу мають у своєму складі 5,7% домогосподарств області з дітьми, з яких 49,2% виховує двох і більше дітей при 15,8% у середньому по країні.
Середньомісячні сукупні витрати домогосподарств з дітьми на одного умовного члена в місяць становили 1522,95 грн. та були на 29,6% нижчими, ніж витрати домогосподарств без дітей.
На купівлю непродовольчих товарів та оплату послуг (без витрат на харчування поза домом) домогосподарства з дітьми щомісячно спрямовували 34,8% сукупних витрат. На оновлення гардеробу домогосподарство з дітьми витрачало 8,9% сукупних витрат, на утримання житла (включаючи поточний ремонт), воду, електроенергію, газ та інші види палива – 7,2%, на інші напрямки споживання (на освіту, відпочинок і культуру, зв'язок, охорону здоров'я, на придбання предметів домашнього вжитку побутової техніки та поточне утримання житла, транспорт тощо) – від 1,3% до 5,2%.
Середньомісячні еквівалентні сукупні ресурси одного жителя області з дітьми становили 1677,79 грн. та були на 23,4% нижчими, ніж ресурси домогосподарств без дітей, з них 52,9% становили надходження від зайнятості, 19,7% – пенсії, стипендії та соціальні допомоги та 12,2% – доходи від особистого підсобного господарства, які включають доходи від продажу сільськогосподарської продукції та вартість спожитої продукції, отриманої з особистого підсобного господарства.
Головне управління статистики в Закарпатській області