Тренінг організувало комунальне підприємство Закарпатської обласної ради «Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття».
Тренінг проводять для суб’єктів туристичної галузі краю, агенцій розвитку,представників місцевої влади для визначення механізму впровадження транскордонної туристичної мережі.
Про перспективи розвитку туризму транскордонного регіону України, Румунії, Угорщини та Словаччини доповідав експерт проекту «Карпатський туристичний шлях-2» Олександр Коваль.
Експерт вважає, що Закарпаттю доцільно розробити стратегію розвитку галузі на кілька років. «Нам треба перспективу на 5 років. Треба планування, але питання належної інфраструктури залишатиметься одним з головних. Без доріг ми не зможемо залучати туристів на Закарпаття Нам треба конкурувати і треба знати, чим ми можемо конкурувати. Маємо хороший приклад – місто Львів, який вже «забрав» і наших потенційних туристів і не один рік робить ставку на галузь туризму», - зазначив експерт.
Директор центру українсько-угорського регіонального розвитку Йосип Торпої ділився угорським досвідом запровадження механізму координації та розвитку туризму. Керівник закладу зазначив, що наші сусіди мають мінімуму бюрократичних перепон, при цьому співфінансують галузь за рахунок національного бюджету та фондів ЄС.
«Угорщина живе без закону про туризм. Прийнята національна стратегія розвитку туризму. Тут обласних рівнях нема управлінь туризму. Сусіди створили неприбуткові організації – діє туристично-дестинаційний менеджмент. Такі структури як центри ТДМ і розвивають галузь, залучають нових інвесторів», - зазначив Йосип Торпої.
Також він повідомив, що на Закарпатті теж пробували запроваджувати угорську модель функціонування туристичної галузі, створили систему туристично-інформаційних центрів. В Берегові також нещодавно створили туристичну раду, до структури якої входять 7 комісій.
Експерт зі Словаччини Мікула Патрік поділився досвідом координації розвитку туристичної галузі Кошицького краю. Тут на рівні міст створюють туристичні кластери. І хоча працюють порівняно недавно – ефект від їх діяльності значним «Лише у 2013 році місто Кошіце прийняло понад 300 тисяч туристів. Серед них іноземці – лише кожен третій.
Минулоріч Кошіце стало європейською культурною столицею і це додало нам в кількості туристів. Завдяки дешевим авіаперевізникам, які працюють в місті з країн ЄС до нас можна прилетіти за 20 євро. На загальнодержавному рівні діє Словацька асоціація туризму, створена урядом. Вона організовує виставки.
Кожен регіон спеціалізується на туризмі – винні регіони, регіони орієнтовані на зимній туризм, розвивається бальнеологічний туризм», - розповів Мікула Патрік.
Завтра тренінг продовжить роботу. Презентуватимуть інноваційні підходи до обслуговування відвідувачів музею та інформаційні хот-стопи.
Прес-служба Закарпатської облради