А далі - як в американських бойовиках: просто на ходу з автомобіля вискакує молодик років 20-25, силоміць витягає Павла із салону, б'є його кулаком в обличчя. Чоловік падає, зловмисник сідає у його БМВ і тікає. Чорний "Пассат", за кермом якого сидів теж молодий хлопець, рушає за ним. Павло встиг розгледіти в салоні "Фольксвагена" ще й молоду блондинку у блакитному светрі.
Більше того, записавши номер автомобіля, потерпілий сідає в машину знайомого і разом з ним починає переслідувати втікачів. БМВ - попереду, "Фольксваген" - позаду, весь час маневруючи і не даючи Павлу із знайомим наздогнати та затримати викрадачів. Коли потерпілий зрозумів, що йому самотужки не впоратися, то повернувся на місце скоєння злочину. Дорогою назад Павло зустрів перечинських правоохоронців і уточнив, що нападники поїхали у напрямку Свалявського району. Тож, окрім плану спеціальних першочергових оперативно-пошукових заходів, на території Перечинського, Свалявського, Ужгородського та Великоберезнянського районів було введено план "Перехват".
Невдовзі викрадений БМВ був знайдений під лісом, поблизу села Оленево на Свалявщині. Після огляду авто було доставлено на арештмайданчик Перечинського райвідділу, а розшук викрадачів-нападників тривав.
Увівши в базу даних ДАІ номерні знаки "Фольксвагена", правоохоронці дізналися, що машина зареєстрована на жительку Сваляви. Втім, жінка до скоєння злочину причетною не була. Цією машиною, з'ясувалося, їздив її син, 23-річний Микола, відомий свалявським правоохоронцям своєю хуліганською поведінкою. Оперативники швидко "вирахували" і його товариша. Обоє не працюють і ніде не вчаться. Їх затримали наступного дня на дискотеці в одному із свалявських барів. Розшукується третя учасниця "набігу" - молода білявка. Що змусило злочинне "тріо" вчинити напад саме на Павла та викрасти його автомобіль, з'ясовує слідство.
- Донедавна до подібних злочинів законодавство ставилося досить поблажливо, - продовжує Іван Повханич. - Вони могли кваліфікуватися як незаконне заволодіння транспортним засобом без мети їх крадіжки, що передбачало чисто символічне покарання. Сьогодні стаття 289 Кримінального кодексу України про крадіжки автотранспорту стала кваліфікуватися як незаконне заволодіння транспортним засобом з будь-якою метою. Покарання - позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років. А вчинена за попередньою змовою групою осіб та поєднана з насильством, як у нашому випадку, карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.
Прес-служба УДАІ УМВС в Закарпатській області
08 вересня 2007р.
Теги: