Так, завітавши повторно до місця розташування андезитового родовища в урочищі Під-Гат, територія якого належить Загатянській сільській раді, державні інспектори зафіксували не лише продовження несанкціонованої розробки андезитового бутового каменю ручним способом, а й збільшення масштабів та інтенсивності незаконного видобутку корисних копалин. Для цього було задіяна автомобільна техніка у кількості приблизно 10 одиниць та колісний екскаватор без номерних знаків. Аналогічна картина – і на іншому, також згадуваному раніше андезитовому родовищі, розташованому в урочищі Баня, що на території Арданівської сільської ради.
Незважаючи на те, що згідно з Основним Законом нашої держави підземні родовища є надбанням народу і можуть розроблятися лише на основі спеціальних дозволів (ліцензій), актів надання гірничого відводу, земельних ділянок, наявності геолого-маркшейдерської документації тощо, в області спостерігається тенденція до подальшого розповсюдження незаконних промислів.
Зокрема, як було виявлено державними інспекторами теруправління у ході планових перевірок, невідомими налагоджено справжній конвеєр з незаконного видобутку андезитового бутового каменю (плитняку) на території Пацканівської сільської ради Ужгородського району. Підпільну «копанку» зловмисники облаштували за межами гірничого та земельного відводів офіційного надрокористувача, з правої сторони в’їзної дороги до діючого на законних підставах кар’єру ПМП «Ірина плюс». Про масштаби несанкціонованого розроблення родовища свідчить хоча б той факт, що на момент перевірки тут було складовано близько 100 куб. м. вже видобутого каменю бутового.
Іншим місцем незаконного промислу на Ужгородщині стала територія Оноківської сільської ради. Тут, за межами гірничого та земельного відводів офіційного користувача надрами ПрАТ «Андезит», невідомі нахабно беруть камінь відразу з кількох незаконно обладнаних копанок. Одна з них знаходиться в урочищі Оріховиця, неподалік дачних будинків, за 100 метрів на південь від промислового майданчика ПрАТ. Другу «чорну діру» державні інспектори виявили на відстані кількох десятків метрів зліва від дороги, що веде від проммайданчика у кар’єр. Ще одне місце незаконного видобутку андезитового бутового каменю зловмисники спромоглися обладнати безпосередньо у межах гірничого та земельного відводів надрокористувача.
Зібрані матеріали з приводу виявлених фактів незаконного користування надрами на території області передані у правоохоронні органи, повідомляє Територіальне управління Держгірпомнагляду Закарпаття.