Як зазначалося під час круглого столу, загалом цінова ситуація в області є стабільною, серйозного росту цін на продукти харчування не очікується. За словами заступника директора департаменту економічного розвитку і торгівлі Василя Вовканича, Закарпаття входить в першу п’ятірку із стабільності споживчих цін в Україні. Так, темпи зміни цін на окремі види продуктів харчування не перевищують темпів, що відслідковуються в цілому по Україні.
Аналіз даних моніторингу цін Головного управління статистики у Закарпатській області засвідчує, що впродовж поточного року цінова ситуація на ринку соціально значущих товарів характеризується наступним чином. За лютий 2014 року індекс споживчих цін (інфляції) в області становив 100,3 %, за січень-лютий - 100,2 %, та країні відповідно 100,8 %.
Станом на 25 березня зафіксовано зниження цін на м’ясо та м’ясопродукти – на 0,5%, молоко, сир та яйця – на 2,0%, олію – на 1,5%. Водночас, незначне підвищення середніх рівнів цін відбулося на хліб з борошна пшеничного сорту – 1,3%, хліб житньо-пшеничний – 1,7%, макаронні вироби – 2,8%, сметану – 1,7%, картоплю – 0,3% та буряк – 1,4%. Зниження середніх роздрібних цін відбулося зокрема на масло вершкове (1,4%), птицю (кури випотрошені) (0,3%), борошно пшеничне в/сорту (0,9%).
Учасники наради зазначили, що найсуттєвішим чинником підвищення цін на продовольчому ринку стали: дестабілізація на внутрішньому валютному ринку, зростання вартості пально-мастильних матеріалів та ажіотажний попит.
Прес-центр Закарпатської ОДА