Цю ділянку українсько-словацького кордону охороняють в посиленому режимі. Саме тут нелегали найчастіше намагаються перетнути рубіж. Востаннє наряду прикордонників замість того, щоб повертатися на заставу – довелося сидіти в засаді.
Андрій Бречко – прикордонник застави «Новоселиця»:
"Як замаскувалися, посиділи півгодини, щось зашаруділо. Ми зарядили СП, вистрілили, побачили там групу нелегальних мігрантів. 6 затримали, решта втекли в тил. "
До ранку затримали 27 нелегалів. По двоє громадян Індії, Афганістану і Молдови. Решта – пакистанці. Визнали, що прямували на Апенніни.
Махарадж Сінг – нелегал:
"Приїхавши з Москви через Київ, ми мали потрапити до Іспанії. Там зараз для нас найліпше. Там ми мали заплатити по 5 тисяч доларів, або відробити цю суму."
Впіймали й провідника – 30-річного мешканця Перечинського району. Затримують його не вперше.
Сергій Гаркуша – начальник штабу Чопського прикордонного загону:
"Він уже раніше затримувався за спробу незаконного переправлення громадян через державний кордон, був засуджений. І зараз, я так думаю, в нього знову будуть проблеми із законом. На сьогоднішній день поки він визнає свою причетність до переправлення групи громадян."
Провіднику-посібнику загрожує від трьох до семи років позбавлення волі. Але з власної практики прикордонники знають, що такі строки ув‘язнення мало хто отримує.
Вадим Сухеєв – заступник командира застави «Новоселиця»:
"Коли доходить діло до суду, то просто-напросто людей виправдовують, відпускають. У суді посібник заявляє, що він прогулювався там, просто збирав ягоди чи на гриби ходив."
Цього року місцеві управління Служби безпеки направили до суду понад два десятка справ щодо організаторів нелегальних перетинів кордону та їхніх спільників. Двадцять одного засуджено. Шістьох ув‘язнили, а 15 отримали умовні строки.
А поки Закарпаття відзначає своєрідний ювілей – за 5 років, відколи у селі Павшині діє табір для утримання біженців та нелегалів, через нього пройшло 10 тисяч іноземців.
Богдан Барбіл Перший Національний канал
13 серпня 2007р.
Теги: