Окремі батьки, не маючи бажання працювати, паразитують на власних дітях, примушують їх випрошувати у сторонніх осіб гроші та інші матеріальні цінності, які використовують для власних цілей. Жебракування вже стало для таких дітей „професією”, а самі діти для їх батьків – „засобом здобуття коштів для існування”.
Тільки упродовж першого півріччя цього року органами прокуратури області порушено 17 справ за ознаками ст.304 КК України (втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність) Між тим, втягнення дітей у жебракування призводить до позбавлення їх їжі, одягу та інших необхідних засобів існування, порушує права на житло, освіту, охорону життя і здоров”я.
Також, за інформацією Юрія Салдана, почастішали випадки коли внаслідок бездоглядності та неналежної виховної роботи, учні під час навчального процесу відвідують інтернет-кафе та клуби, і навіть займаються розпиванням спиртних напоїв.
При цьому, педагогічними колективами заходи щодо формування в свідомості учнів засад здорового способу життя, нетерпимості до антисуспільних вчинків, шкідливості вживання алкоголю та інших одурманюючих речовин не вживаються. Так, шестеро учнів віком від 11 до 15 років загальноосвітньої школи м.Берегова у березні цього року, залишивши уроки, на території школи випили чималу кількість спиртних напоїв.
В результаті підліткам стало настільки погано, що вони каретою швидкої медичної допомоги були доставлені до реанімаційного відділення районної лікарні з діагнозом алкогольне отруєння.
На вимогу Берегівського міжрайонного прокурора директор зазначеної школи, його заступник по навчально-виховній роботі та троє вчителів притягнуті до дисциплінарної відповідальності, а батьки цих учнів за неналежне виконання своїх обов”язків по вихованню дітей - до адміністративної.
Прес-служба прокуратури Закарпатської області
03 серпня 2007р.
Теги: