Так, цьогоріч Іршавським райвідділом обласного УМВС уже виявлено 8 фактів незаконних посівів маку, за 4 випадками порушено кримінальні справи.
Під час згаданої операції у с. Ільниця дільничні інспектори міліції капітан Василь Чорніля та лейтенант Віктор Ковбаско встановили, що гр. Р. на своїй присадибній ділянці вирощувала 450 рослин маку, а гр. З. - 440. У селі Білки дільничні інспектори Іршавського райвідділу УМВС молодший лейтенант Євген Шестак виявив на земельній ділянці гр. Ф. 445 стебел маку. А гр.Б. із с.Доробратово вирощувала на городі 875 рослин маку. Найбільший урожай маку було виявлено в гр. У. з с.Дуби. Старший дільничний інспектор Михайло Цогла разом зі своїм помічником старшим сержантом Михайлом Суханом вилучили аж 5214 рослин маку.
Мусимо застерегти, що відмова чи зволікання зі знищенням дикорослих конопель або снодійного маку згідно зі ст.106-1 ч.2 КУпАП України тягне за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 20 мінімальних розмірів заробітної плати. Незаконна сівба або вирощування маку чи конопель караються штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років (ст.310 ч.1 КК України).
Незаконне висівання або вирощування снодійного маку чи конопель особою, яка була засуджена за цією статтею чи раніше вчинила один із злочинів, передбачений статтями 307,309,311,317 КК України, або вчинені за попередньою змовою групою осіб з метою збуту, а також незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель у кількості 500 і більше рослин караються позбавленням волі на строк від 3 до 7 років (ст.310 ч.2 КК України).
Тож, можливо, варто подумати і зважити усі «за» та «проти» перед тим, як братися за мак. Адже відмовці «це на тістечка» уже давно ніхто не вірить. Краще мак на тістечка купувати в магазині, аніж вирощувати самому, адже солодка начинка може отримати кримінальний присмак.
Віта Горзов, капітан міліції, "Відомості міліції"
14 липня 2007р.
Теги: