«Злочини, повязані з доведенням до банкрутства або з фіктивним банкрутством завжди було нелегко виявляти, адже такі умисні дії керівників підприємств можуть тривати роками. Однак на сьогодні податкова міліція вже має необхідний інструментарій для ефективної протидії таким злочинам ще на ранніх стадіях їх вчинення», - відзначив перший заступник голови начальник управління податкової міліції ДПС у Закарпатській області Євген Приндак.
Податківці провели перевірку діяльності субєкта господарювання. Підозру викликала оперативність, з якою керівники фірми оформили факт своєї фінансової неспроможності. В результаті було встановлено, що протягом останніх пяти років службові особи поступово виводили активи з балансу підприємства. Матеріальні цінності списувались як здані на металобрухт, проте кошти за це на рахунки не надходили та й факти прийому брухту заготівельними пунктами не підтвердилися.
Внаслідок протиправних дій бюджет держави недоотримав 667 тис. грн. Крім цього, заборгованість підприємства перед Пенсійним фондом України становить 117 тис. грн.
Відомості про вчинення цього злочину внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. За вчинення таких дій статтею 219 Кримінального кодексу України передбачено штраф від 34 до 51 тис. грн. з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
За матеріалами управління податкової міліції ДПС у Закарпатській області