В її роботі взяв участь керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Михайло Попович, голова Ужгородської районної ради Михайло Фединець, працівники Агентства регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття».
Відкриваючи нараду директор Агентства регіонального розвитку Саболч-Сатмар-Березької області Іштван Олаг висловив задоволення станом реалізації проекту як угорськими, так і українськими партнерами.
Як інформували присутніх менеджер проекту Давід Барток, а також науковий консультант Тібор Комар, в ході проведених досліджень включених до проекту храмів Закарпаття виявлено дуже цікаві культурні знахідки. Так, у церкві с.Мала Бігань виявлено цікаві фрески «Свята Ілона знаходить хрест».
У реформаторських церквах Тячева та Берегова під штукатуркою – цікаві архітектурні елементи. Але справжня наукова сенсація виявлена у реформаторській церкві села Вишково Хустського району. Тут збереглися фрески «Поцілунок Іуди» та образ святої великомучениці Варвари з часів одержання Вишковом звання королівського міста. Учасники дослідження передбачають, що їх авторами могли бути італьянські художники. Ці знахідки можуть стати важливим елементом туристичної привабливості цих об’єктів.
Обговорено також концепцію фільму про релігійну та культурну спадщину туристичного шляху Саболч-Сатмар-березької та Закарпатської областей. Передбачається, що він носитиме науково-популярний характер, розкаже про найбільш цікаві моменти історії та культури будівництва майже 40 їх храмів чотирма мовами: українською, угорською, румунською та англійською. Визначено організаційні питання підготовки та просування цього 30 хвилинного фільму, які потребують спільного вирішення. Робота над ним розпочнеться уже наступного місяця.
Домовлено, що наступна нарада відбудеться в Ужгороді і буде присвячена підготовці веб-сайту проекту. Керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Михайло Попович запевнив угорських партнерів, що з боку обласної ради буде надана всебічна допомога для успішної реалізації проекту.
Про це Закарпаття онлайн повідомили в прес-службі Закарпатської облради.
муза 2012-12-01 / 19:47:53
це справді цікаво, тим паче, що реформати досить замкнута спільнота.принаймні мені не вдалося ввійти з ними в контакт
Пан Баклажан 2012-12-01 / 15:29:20
Музі - багато храмів, що нині належать реформатам, спочатку були католицькими і були відібрані під час Реформації (16-17 ст.), коли в інший напрям віри переходили королі та феодали.
Реформати, згідно із своїми переконаннями, замазали чи закрили католицькі розписи. Знаю, що так вчинено із фресками в храмі оборонного типу в с. Кідьовш на Берегівщині, тепер він вибілений зсередини.
Цікаво, як вірники погодились на такі пошуки, і які кроки будуть наступними.
муза 2012-11-30 / 22:44:27
якщо фрески у вишкові писалися у 13-14ст- то церква аж ніяк не могла бути реформатською на той час!