Отже, не встиг почет А. Волошина ввечері 15 березня дістатися Великого Бичкова та наступного дня поблизу Сігета перебратися на румунський берег, як мадярські нишпорки вже заходилися інформувати куди треба з: Орадеї – Кліжа – Араду – (відтак) – Белграда – Загреба. Потому, в квітні, з: Відня – Братислави – Берліна – Праги. Інформувати з тих міст, де наразі перебував Авґустин Волошин.
Викликає зацікавлення, наприклад, таке донесення: «Августин Волошин, а також колишні міністри Агоштон Штефан та Дюла Реваї перебувають у Братиславі, час від часу там з’являється і Іштван Клочарик, який більшість часу знаходиться у Празі. Квартири цих екс-міністрів розташовані в братиславському готелі «Blaha». У безпосередньому сусідстві з міністрами живуть і керівники січовиків: доктор Росоха, Рогач, Роман, а також колишній начальник поліції Мілей, (...). Всі ці особи мають достатньо грошей, що взяли з собою з Хуста, пограбувавши різні офіційні каси. Також у Братиславі перебуває група учнів разом зі своїми учителями. Це переважно [Велико]березнянські, виноградівські та часткового перечинські школярі, яких взяли з собою їхні вчителі, і тепер під прикриттям Червоного Хреста вони розташовані у казармі «Duna». Ті дрібні чиновники та вчителі, що втекли разом з Волошиним та його друзями і не мали при собі грошей, потрапили до Відня. (...) інші ж працюють на будівництві автошляху за плату 3 марки в день. Останні перебувають у вкрай поганому становищі, бо не витримують важкої праці та й зарплатні достатньо в них хіба-що на прожиття. Вони кілька разів зверталися по допомогу до Волошина, але його оточення пильнує те, щоб інші не отримували з коштів керівництва жодної копійчини. Внаслідок цього між школярами, а також між працюючими чиновниками панує озлоблений настрій – вони зневірилися».
На що 2 квітня 1939 року Авґустин Волошин відгукнувся з хорватського містечка Цриквениця – направив Телеграфній Агенції Угорщини (ТАУ) листа, в якому заявив: «Я не привласнив жодної копійки державних коштів».
Дану заяву голова ТАУ, майбутній намісник у Закарпатті Міклош Козма, 5 квітня з супровідним листом надіслав керівнику інформаційного відділу міністерства закордонних справ Анталу Уллейн-Ревіцькі: «Насамперед я вірю йому, що не він украв шість мільйонів, але те, що він не отримав зарплатні за поточний місяць, варте посмішки. Це ж все-таки нахабність, що він називає себе президентом Карпатської України. Я вчора навіть виступив щодо цього на угорському радіо. Ще більш зухвалим є те, що з використанням державної печатки, яку взяв з собою, він листується з нами як президент, попри те, що наші війська прогнали його та його орду».
У травні 1939 року Авґустин Волошин інкоґніто скаржиться в листі й мукачівському греко-католицькому єпископу Олександру Стойці, що угорська преса звела на нього наклеп: мовляв, він, перебуваючи на посаді прем’єр-міністра Карпатської України, привласнив і прихопив з собою шість мільйонів крон державних коштів. (До слова, про те вперше написала румунська газета «Неділя», а деякі мадярські газети підхопили запущену «дезу»).
Отже, коли ми вже з’ясували, що А. Волошин ніяких мільйонів не крав, то – привертає на себе увагу інше: «Це ж все-таки нахабність, що він (Авґустин Волошин) називає себе президентом Карпатської України. Я вчора навіть виступив з приводу цього на угорському радіо. Ще більш зухвалим є те, що з використанням державної печатки, яку взяв з собою, він листується з нами як президент, попри те, що наші війська прогнали його та його орду» – нагадую, що дана цитата належить Міклошу Козмі.
Державна печатка, що нею скріплював свій підпис Авґустин Волошин, власне й не давала спокою високим мадярським чинам. І не дає спокою декому й нині! Хоч знаємо, що прем’єр-міністр Угорщини Пал Телекі та державний секретар Тібор Потокі, за усної підтримки самого Міклоша Горті, ручалися особисто (письмово) за життя Авґустина Волошина, тільки б він повернувся в лоно... ні-ні – не Аврамове... в лоно великої Мадярщини!
Словянин 2012-01-26 / 20:31:11
Для Faust 2012-01-24 / 13:02:22
...бо там є свої патріотичні, національні уряди, а у нас?..
В сучасній, придушеній латентними структурами, Європі не має патріотичних, національних урядів. Це стосується і України, і Росії. Це сьогодні. Завтра може стати усе навпаки. Тоді і в України зявиться шанс на процвітання, незалежно від того, хто якої думки про Августина Волошина.
ярослав орос 2012-01-24 / 14:26:54
Faust 2012-01-24 / 13:02:22
...а у нас?..
herr faust, а у нас братва заправляє...
Faust 2012-01-24 / 13:02:22
файносьте написали, пане Оросе. Все правда - всі мадаре (до і після Horthy Miklos'а) дуже любили нашу Сріберну Землю, і всі віки хотіли і зараз хочуть мати її у власності. Бо без Закарпаття вони не можуть "склеїти" Nagy Magyarorszag. Вони, мадяре, ніколи не забувають, що "Csonka Magyarorszag - nem orszag, egesz Magyarorszag - Mennyorszag"! Правда, багато угорців проживають і в Словакії,і в Румунії, але вони туди не сунуться, бо там є свої патріотичні, національні уряди, а у нас?..
Русин1 2012-01-24 / 10:44:43
По поводу печати А.Волошина.
«…При задержании (псевдо президента Карпатской Украины А . Волошина) ) изъята круглая печать с надписью "Президия правительства Подкарпатской Руси"
.... Задержание произвел капитан (подпись) Шибайлов. Присутствовал сержант (подпись) Суворов...
К титулу Августина Волошина "монсеньор"
В протоколе допроса следователем Главного Управления контрразведки "Смерш" НКО СССР майором Вайндорфом А . Волошина от 22 мая 1945 г. указаны его личные данные "...происходит из семьи священника, образование высшее- в 1896 г. в городе Ужгороде окончил богословскую академию, а в 1900 г. высшую педагогическую школу в г. Будапеште, прелат, последнее место жительства-город Прага, улица под Липками,12...".
Прелат (от лат. praelatus букв. — поставленный выше) — исторический термин, применявшийся только к кардиналам, архиепископам, епископам, генералам и провинциалам монашеских орденов, аббатам и другим лицам, занимающим высокие должности в структурах католической Церкви. Как хорошо известно, А . Волошин (как и Й.Тисо) не относился ни к одной из этих категорий.
Правда, Папа римский Пий XI в конституции Ad incrementum от 15 августа 1934 года учредил 2 категории прелатов: Первую составляли члены одной из коллегий прелатов. Вторую — лица, не входившие в состав ни одной из коллегий прелатов, так называемые praelati domestici (особенно заслуженные священники из различных регионов).
Существовало 6 коллегий прелатов: В первую входили архиепископы и епископы; Во вторую — так называемые прелаты "Фьокетто", к которым относились 4 должностных лица: Вице-камерленго, Генеральный аудитор Апостольской Палаты, Генеральный казначей Апостольской Палаты,
• Мажордом Его Святейшества.
• Третью коллегию составляли апостольские протонотарии;
• Четвертую — аудиторы суда Рота Романа;
• Пятую — клирики Апостольской Палаты;
• Шестую — референдарии и консультанты (с правом голоса) Апостольской Сигнатуры
Все указывает на то, что Папа Пий XII все же наделил вместе с Иосифом Тисо (послушных орудий в руках итальянских нацистов и немецких фашистов) А . Волошина титулом монсеньор или Почётный Прелат Его Святейшества(лат. Praelatos Honorarios Sanctitatis Suae) — священник, которому папа римский предоставил этот титул.
Почётные прелаты именуются монсеньорами и имеют некоторые привилегии касательно их церковного облачения...