Прощання з Леніним як символ Євромайдану

Прощання з Леніним як символ Євромайдану

Зруйнування пам’ятника Леніну в Києві стало наразі одним із найпомітніших символів Єврореволюції. І це вельми показово з кількох поглядів.

Ленін був одним із найкривавіших диктаторів свого часу. Саме Ленін очолив Жовтневий переворот у Росії, який призвів до громадянської війни, що принесла мільйони жертв. Саме Ленін організував небачений доти у світі терор. Саме йому належить фраза: «Чим більше розстріляєте, тим краще».  Ленінська «диктатура пролетаріату» і «класова війна» обернулася для народу першими у світі концтаборами.  СРСР – це жахливе породження Леніна – втопив у крові десятки мільйонів власних громадян і приніс неволю багатьом народам за межами своїх кордонів.
 
В України з Леніним свої порахунки. Саме під час ленінського керування Кремль збройно захопив Україну, що обернулося для українців втратою незалежності у 1919-1920 роках. Сумні наслідки цього загальновідомі: Голодомор та масові репресії у 1930-х роках. Це все робили вірні ленінці, його соратники по комуністичній партії.
 
Скинення пам’ятнику кривавому диктатору є нашим символом очищення на шляху до європейської системи цінностей. Адже людина – це не «гвинтик», за визначенням ленінців, а самодостатня величина.
 
Так, пам’ятник скинули стихійно, без належного юридичного оформлення. Але й на те революція, що сила народного гніву не вміщується в казуїстичні норми позіхаючого царства права. Зрештою, пам’ятник Леніну давно став джерелом напруження в Києві, скільки разів довкола нього виникали сутички. Тож нарешті з цим закінчено.
 
Прихильникам Леніна не варто посипати голову попелом. Цих камінних бовванів ще тисячі стоїть по Україні. Між іншим, коли Ленін прийшов до влади, то першим ділом також почав скидати пам’ятники. Подивіться кадри тогочасної хроніки, де валять монументи царів.
 
Зрештою, очищення Києва від Леніна може дасть поштовх  закінчити з ленініаною й у інших регіонах. Візьмімо для прикладу найзахіднішу область України – Закарпаття, де досі чимало вулиць носить його ім’я. Це тим паче парадоксально, що цей край вважають чи не найбільш релігійним. Натомість саме Ленін породив таке поняття, як «войовничий атеїзм» і за його правління почалося не тільки тотальне руйнування Божих храмів, але й репресії проти духівництва.
 
Європа – це не Ленін. Там достатньо інших авторитетів, які здобули собі право на постамент без терору і нищення усіх свобод громадян.   
 
«Нарешті щось зробили» – сказав мій знайомий про восьмиденне стояння киян на морозі. Справді, скинення Леніна є вельми промовистим попередженням владі, що терпіння народу не безмежне. І чим довше вона буде глухою до невдоволення людей, тим радикальнішою виявиться Єврореволюція.

                                                                                                 Радіо Свобода

Олександр Гаврош, Закарпаття онлайн.Блоги
10 грудня 2013р.

Теги: Ленін

Коментарі

Тарас 2013-12-11 / 14:39:29
До того ж він радиоактивний, )))))))))) він же пам'ятник та ще з такого накопичувального булижнику.

Ужгород 2013-12-11 / 08:34:06
Обидва -- криваві негідники! Просто Ленін встиг покерувати лише кілька років, а Сталін -- 25. Тому й винищив народу значно більше.

z Rosvygova 2013-12-10 / 19:23:27
А що так Йосиф Виссарионович Сталин, був лiпшим чи гiршим вiд Володимира Иллича Ленина?

випадковий 2013-12-10 / 18:54:30
так тячівський район суцільні вулиці леніна причому центральні.


Олександр Гаврош
Публікації:
/ 20Великий ювілей великого єпископа
/ 8Що показав перепис в Угорщині?
/ 2Піврічні підсумки року Августина Волошина
/ 3Олекса Мишанич і югославські руснаки
/ 7Як Падяк із Духновича "націоналіста" робить
/ 647МГКЄ: Старі виклики і нове керівництво
/ 5Син Івана Сили: чемпіон з боксу та український патріот
/ 2Закарпатець, який міг знати Шевченка
/ 4Незрівнянний Стефан Мострянський
/ 6Джон Лавра – американський пілот із закарпатським корінням
/ 4Брати Рамачі і сербські руснаки
/ 1Загадковий Іриней
/ 3Що показав перепис у Румунії?
/ 1Загублені у коханні
/ 4Рік Августина Волошина
Як відомі українські письменники хотіли поселитися на Закарпатті
/ 2Як закарпатські москвофіли відстоювали єдність українців
/ 2Кошиці, Пряшів і Михайлівці
/ 3Підсумки 2023 року на Закарпатті
/ 2Перо і скальпель. До сороковин Івана Коршинського
/ 5Сергій Федака пише багатотомну "Історію України"
Ювілейний рік заслуженої артистки України Наталії Засухіної
/ 1Закарпатський вимір Сергія Архипчука
/ 8Закарпатський силач Фірцак-Кротон був засновником "Українського спортивного клубу" у Білках
Ужгородський "Міст з паперу"
» Всі записи