Як розповіла менеджерка соціальної сфери Міжнародної благодійної організації "СОС Дитячі Містечка України" у Закарпатській області Наталія Криворучко. За її словами, відпочинок дітей у кемпі безкоштовний.
Ігри, квести, навчання та танці — це частина програми дитячого кемпу "Маячки". Цей літній табір організували волонтери Міжнародної благодійної організації "СОС Дитячі Містечка Україна". 1 червня заїхала перша зміна.
"Мені дуже подобається танцювати, подобаються наші вечірні заходи. Я ніколи не танцював, а саме в цьому таборі я почав танцювати. Мені це так подобається. Саме через цей табір я почав танцювати. Танець називається "Квікстеп". У нас був вечірній захід, там нам вмикали будь-яку пісню, а ми виходили й танцювали, тобто ми не знали, яка буде музика, але ми танцюємо і придумуємо рухи", — розповів вихованець табору Олексій.
Кілька разів у день діти танцюють.
Кураторка табору Анастасія Матвєєва каже: "Приїхала сюди, аби допомогти, в гості. Мені тут дуже подобається. Це місце, де ти знаходиш сили та енергію для всього. Для мене різниці немає, тому, що коли ти працюєш з цією командою, ти вкладаєшся і все ж ти допомагаєш не з боку кураторів, а — дітей, тобто ти робиш і отримуєш насолоду від процесу. Це незабутні емоції, відчуття, це неможливо передати словами, тому що це треба проживати".
Також з ними працюють психологи. Зокрема, зі старшим загоном займається Олена Каспіркевич.
"Щовечора у нас є психологічна група з дітьми, яка називається "Подільошка", де вони діляться враженнями за день, реагують, а також проводимо заняття із психології, танці, танцювальні батли й таке інше. За кожним загоном закріплений психолог. Загони у нас одновікові, а команди — різновікові. Загони та команди одночасно діють на території кемпу, тобто на всілякі квести вони йдуть з командами, а те, що стосується психологічної підтримки, то ходять загонами, щоб діти були одного віку", — розповіла психологиня.
Програма для дітей у таборі складається з чотирьох блоків.
Координаторка табору Ольга Сімонова каже: "Блок психології, блок спортивно-руховий, блок волонтерства та креативний блок. У них день так розподілений: є два основних заняття до обіду, тиха година, два заняття після обіду та вечірній захід. Ми робимо театри тіней, робимо з ними різні вистави, ми займаємося різними видами спорту".
Дитячий кемп працює вже другий рік.
"Минулого року кемп у Горбку почав працювати у червні. Перший заїзд був у червні й працювали впродовж пів року, до грудня. Цього року заїзд теж розпочався у червні. Попередньо, ми будемо працювати ціле літо. Категорії дітей, котрі можуть користуватися послугами дозвілля й відпочинку у кемпі: діти з прийомних сімей, з дитячих будинків сімейного типу, діти переселенців, діти військовослужбовців, діти з інвалідністю, діти з малозабезпечених та багатодітних сімей. Цього року пріоритет на дітей з прийомних сімей та з будинків сімейного типу, а також на дітей з нещодавно деокупованих територій", — розповіла менеджерка соціальної сфери Міжнародної благодійної організації "СОС Дитячі Містечка України".
Кожна зміна дітей триває 14 днів. Вихованці табору відпочивають тут безкоштовно.