Це приміщення колишньої районної поліклініки, ремонт там завершать протягом дох місяців.
У колишній будівлі екстреної меддопомоги зробили ремонт і заселили вимушених переселенців. Тут живе Валентина з Покровська, що в Донецькій області. Жінка каже: раніше жила в місцевій школі. "У 2014 я переїхала до Покровська, бо почалася війна. Там прожила 8 років. Довелося мені знову евакуюватися в Чоп. Я приїхала з чоловіком, але він помер. Ми приїхали в квітні, а він помер у червні. Тут його і поховала. Коли ми сюди прийшли, тут все уже було. Нам дали електроплити. Є вода, є чайники електричні. У кожній кімнаті є мікрохвильовки. Посуди багато. Ложки, вилки, чашки, каструлі — все є. Гаряча і холодна вода, душова кабіна, пральна машина. Для життя, для нас, які приїхали з таких територій", — каже жінка.
Комендантом цього гуртожитка працює Олександр — переселенець з Донецької області. Чоловік розповідає, що приїхав у Чоп з дружиною. "З нами ще й сваха приїхала. Вийшов сімейний гуртожиток тут, у маленькій наші кімнаті. Всі ми дуже вдячні. Я можу сказати за всіх наших п’ятнадцятьох чоловік. Мерія до нас приїжджає, допомагають чим потрібно. Зробили ремонт. Ми жили до цього в школі. Там, звичайно, дуже багато жило людей. Коли дітей до школи потрібно було відправляти, зробили ремонт і переселили сюди. Після ще й дах перекрили, бо там протікало, ще двір трохи облаштували", — розповів чоловік.
Будівлі лікарень, які переобладнали для тимчасового проживання вимушеним переселенцям, передали Чопській територіальній громаді. Розповів міський голова Валерій Самардак. За його словами, наразі роблять ремонт в ще одному приміщенні — колишній районній поліклініці. Там теж будуть жити переселенці.
"Ми планували переробити, ремонт зробити, але, на жаль, почалася війна і, зі збільшенням тимчасово переміщених осіб, стало виникати питання, де їх поселяти. Ця будівля (колишня поліклініка) розглянулася нами як можливість зробити поточний ремонт і розраховуємо на те, що в цьому будинку приблизно 150 мешканців будуть жити. Перший поверх уже завершили. Залишилися роботи, пов’язані з наведенням порядку. Плануємо біля 30 людей сюди заселити і роботи вже ведуться на другому та третьому поверсі", — розповів голова міста Чоп Валерій Самардак.
За словами Валерія Самардака, вимушені переселенці подали більше 500 заяв на отримання тимчасового житла у приміщенні колишньої поліклініки, де наразі триває ремонт. "Створена, згідно постанови кабінету міністрів, комісія, яка побалово визначає пріоритети для того чи іншого переселенця. У першу чергу розглядаються багатодітні сім’ї, потім люди з обмеженими можливостями, малозабезпечені, пенсіонери та самотні люди", — каже чоловік.
Ремонт будівель, де живуть переселенці, роблять за гроші місцевого бюджету та Ужгородської районної військової адміністрації. "Загалом по Ужгородському району ми реалізовуємо чотири таких проєкти. Вони знаходяться в різних територіальних громадах. У тому числі у місті Чоп ми плануємо реалізувати ще один такий проєкт, після того як завершимо цей", — розповів голова районної військової адміністрації Юрій Гузинець.
За словами Юрія Гузинця, загалом в Ужгородському районі реконструюють більше десяти будівель для тимчасового проживання вимушених переселенців.