"Це дослідження того, що ми втратили. Тому що багато лісів, полів, річок заміновані. І вони ще багато років не будуть доступними для того, щоб там ходити, збирати гриби, чи щось саджати на цій землі, чи просто подорожувати тими краями. Тому це дійсно великі втрати для природи України", — розповів режисер.
Зйомки тизера проходили у Київській, Донецькій та Харківській областях.
"Найбільші наслідки війни там, де були бойові дії. Де стикалися дві армії, там найбільше наслідків: обстріляної землі, більше техніки, більше заміновано. Це Ізюмський напрямок, де дуже багато пошкоджень, це деякі місця в Києві, це Бахмутський напрямок, це південь України, Миколаївська, Херсонська область", — сказав Дмитро Грешко.
Робота над проєктом почалась у 2021 році. Тоді, за словами Дмитра Грешка, ідеєю фільму було показати вплив українського суспільства на природу. Після 24 лютого автори вирішили дослідити вплив війни на екологію країни.
"Коли я побачив в перших публікаціях в Інтернеті наслідки бойових дій, наслідки окупації Росією частини України, мене це дуже зачепило. Я вирішив, що ця тема має бути розказана. Це не зменшує важливість теми людських страждань і людей, які там втратили своїх рідних, чи свої життя внаслідок війни. Але також дуже важливо розказати, як природа постраждала під час війни. І так само Росія має за це заплатити", — розповів режисер.
За його словами, наразі проєкт на початковій стадії виробництва.
"Ми шукаємо фінансування закордоном, тому що всі державні інституції спрямували все своє фінансування на армію, яка захищає нашу Україну. Тому ми шукаємо партнерів за кордоном… Думаю, впродовж 2023 року, і до кінця війни, і після війни я ще буду знімати цей фільм".