Про реакцію глядачів на виставу "Крик нації" в Польщі розповідає акторка театру Наталія Метлякова. Показують виставу не вперше, але стримувати емоції досі не може, зізнається жінка. "Підходили, дякували, казали, що всі плакали. Кажуть, що там десь якісь концерти відбуваються, ми на них не можемо ходити, бо таке в Україні діється. Я кожен раз плачу. Зараз знову заплачу. Не можу про це говорити. Там ще документальні кадри, як руйнується наш театр", — каже акторка.
16 березня на будівлю театру в Маріуполі з ворожого літака скинули бомбу. Рівно за 4 місяці актори цього театру презентували прем’єру вже в Ужгороді. З 220 працівників до обласного центру Закарпаття переїхали дванадцятеро. Дебютну виставу про життя Василя Стуса готували менш як місяць. Показали її в Ужгороді і поїхали на гастролі за кордон.
Директорка Донецького академічного обласного драматичного театру Людмила Колосович розповідає: "Ми мали багато глядачів, серед них не тільки українці, а й поляки. Вистава йшла з субтитрами польськими. Це було вперше в історії нашого театру. Я бачила, як глядачі пройнялися нашою виставою. Вони спостерігали за субтитрами, потім за сценою. Вони прикипіли до вистави. І це було протягом того часу, поки йшла вистава. Я бачила ту увагу".
"Крик нації" показали на сценах театрів у Львові та Хусті. Виступили на фестивалі українського театру "Схід-Захід" у Кракові. "Що було цікаво, що там були з глядачів не тільки поляки. А ще були і представники іноземних ЗМІ, наприклад, Гонконг. А в нас титри лише польською, а вистава йде українською. Але плакали всі. Тобто навіть без слів все зрозуміло. І було чути цей крик", — каже актор театру Дмитро Муранцев.
Зараз актори готують нову виставу "Я — Маріуполь". П’єса про Маріупольський театр та його руйнування. І грають ролі саме ті актори, які рятувалися від російської агресії в будівлі. Сама п’єса написана за спогадами акторів.
Прем’єра нової вистави відбудеться 16 вересня в Ужгороді. А далі трупа вирушить на гастролі Україною.