За її словами, одне таке порушення сьогодні зафіксували у пункті пропуску "Ужгород" на кордоні зі Словаччиною. Загалом у жовтні інспектори загону виявили понад 90 підробок сертифікатів про вакцинацію.
Їде до України з мамою відвідати могили родичів Іштван. Чоловік живе в Угорщині, але народився в Ужгороді.
"В ЄС, зазвичай, більше використовується електронний сертифікат. Він у мене в телефоні, і я можу вам його показати. Також маю паперовий, тому що знаю, що прикордонники віддають перевагу паперовому. Я наразі маю три дози вакцини. Дві з них китайські Sinopharm та одна Johnson & Johnson — американська. Моя мати також подорожує зі мною і має три дози — дві Sinopharm та одна Pfizer", — розповів Іштван.
Впродовж жовтня на КПП "Тиса" прикордонники Чопського загону виявили 28 підроблених COVID-сертифікатів, — розповів начальник відділення інспекторів Роман Яхван. За його словами, всі вони були внутрішніми українськими та в паперовому вигляді.
"Інспектор виявляв підроблений сертифікат, у якому печатки медичного закладу і лікаря. Не відтиски, а надрукований на принтері. Орфографічні помилки бувають, підписи лікарів відсутні. Бувають випадки, що QR-код підроблюють і, коли його зчитуєш, він посилання робить на інтернет-ресурс якийсь, але цей ресурс також є недійсним. Просто правопорушники придумують його. Виявляємо це за допомогою програмного забезпечення Saveborder або безпосередньо інспектор, візуально оглядаючи, перевіряючи бази даних, встановлює підробки", — розповів Роман Яхван.
Речниця Чопського прикордонного загону Олена Трачук розповіла Суспільному: "Відколи ми почали застосовувати застосунки для виявлення підроблених сертифікатів, збільшилася кількість виявлень сертифікатів, які видані незаконно або ж підроблених сертифікатів. Переважна більшість, звичайно, на КПП "Тиса", адже він найбільший на Закарпатті. Особи, які не мають COVID-сертифікатів або ж ПЛР-тестів, намагаються обійти законодавство, запропонувавши прикордонникам хабар за відсутність сертифікату або ж намагаючись вирішити питання про підроблений сертифікат".
За словами Романа Яхвана, підроблені сертифікати прикордонники передають працівникам поліції. Їх викликають, коли фіксують порушення.