Вирушили учасники з площі Поштової, пройшли набережною Незалежності, Театральною площею та вулицею Корзо.
Збиратися учасники заходу почали близько 11-ї години на площі Поштовій. Студентка Мар’яна Химинець долучилася через те, що вважає, це справді велика проблема в Україні.
"Бо багато людей їдуть на заробітки. І їх там не те що не поважають, а можуть втягнути в дуже брудні справи. Такі акції потрібні, щоб люди знали, куди звернутися і як цього уникати", — сказала вона.
Близько о пів на дванадцяту учасники ходи вирушили із площі Поштової. Участь в акції взяли й волонтери громадської організації "Веста". Її голова Інна Сабадош каже: це мовчазна хода. Тобто під час заходу учасники не викрикують гасел, а перехожим роздають інформаційні листівки.
"По-перше, це правила безпечної міграції, — пояснила Інна Сабадош, — ознаки особи, яка постраждала від торгівлі людьми, і корисні контакти, всі гарячі лінії, вся інформація, яка може допомогти в отриманні інформації або допомоги з питань безпечної міграції і з питань протидії торгівлі людьми".
Загалом участь у ході взяли 20 людей, розповів організатор Василь Савчин. Всім їм роздали маски.
"Ми дотримуємося всіх протиепідемічних заходів. Одна з вимог (для учасників – ред.) – це проходження щеплення, — сказав він. — Торгівля людьми – одна з основних проблем 21 століття, з якою суспільство, держава і громадські організації повинні боротися. На сьогодні у Закарпатській області у 32 людей офіційно встановлений статус особи, які постраждала від торгівлі людьми. За останні 2020-21 роки у нас не було встановлено таких статусів, не було звернень".
За словами Василя Савчина, учасники акції зробили коло центром міста й повернулися на площу Поштову.