За його словами, почалося затемнення о 13:11. За максимальною фазою слідкували о 13:55. За словами Віктора Гануса, долучитися до спостереження могли всі охочі.
Аби розповісти про цьогорічне сонячне затемнення учениця Лінгвістичної гімназії Юліанна Лазур використала моделі Місяця та стенд із зображеннями небесних тіл.
"Зараз у нас часткове сонячне затемнення, — розповіла дівчина. — Воно виглядає приблизно ось так, тобто, незначна частина Сонця закривається Місяцем. Меншою моделлю можна спостерігати кільцеподібне сонячне затемнення. Ви бачите, що ця модель менша за цю. Так виглядає кільцеподібне сонячне затемнення, тобто, навколо ще залишаються краї яскравого Сонця".
Учень Олександр Палаташ за допомогою телескопа проєктує на екран сонячне затемнення.
"Це абсолютно безпечний спосіб для наглядача і для телескопа. Адже від Сонця йде потужний потік світла, який може нагріти або навіть пошкодити головне дзеркало телескопа. Тому на виході ми встановили обмежувальну діафрагму, яка захистить телескоп від надмірного світла", — розповів Олександр.
Учитель фізики та астрономії Віктор Ганус розповідає: 9 та 10 червня Місяць перебуває у найвіддаленішій точці від нашої планети. Повне сонячне затемнення можна було спостерігати в північній частині планети. В Ужгороді ж можна було побачити часткове затемнення.
"Головний винуватець усіх затемнень — Місяць. Не було б Місяця в планети Земля — не було б сонячного затемнення, — розповів учитель. — Особливість його також у тому, що воно проходить тільки в холодних, важкодоступних районах Землі. Починається воно в районі Великих Американських озер, проходить через канадську Арктику, Північно-Льодовитий океан, зачіпає Ґренландію, Північний полюс і закінчується аж на північному сході Росії» Наступне сонячне затемнення відбудеться 4 грудня цього року.