В одинадцятій школі Ужгорода провели альтернативний останній дзвоник: одні учні перебували у класах, інші мали уроки надворі. Двоє школярів заходять у кожен клас — лунає останній дзвоник.
Також у школі пролунав радіодзвінок, де про закінчення навчання повідомили старшокласникам.
Далі про закінчення навчального року повідомляють школярам на вулиці. Класна керівниця перед тим, як відправити учнів на канікули, проводить їм урок із техніки безпеки.
Вчителька української мови Мирослава Сірко розповіла: "З осені в нас з’явилася така традиція: в теплу пору ми проводимо уроки на повітрі. Це пов’язано з карантинними обмеженнями і тому ми проводимо навчання з осені, читали казки на лавиці. Дітям це було цікаво, тому що незвично і уроки проходили досить таки активно".
"Я дуже люблю уроки на вулиці, але канікули люблю більше", — каже п’ятикласник Богдан Дорогій.
Востаннє дзвоник у цій школі пролунав сьогодні для дев’ятикласниці Юлії Абрамової.
Вона розповіла: "Зараз мій останній дзвінок, тому що я йду з цієї школи вчитися у коледж. Мені дуже сумно прощатися з моїми друзями, але я рада, що настали канікули".
Євген Зятина — один із шістьох учнів, котрі несли у цій школі дзвоник. Каже, для цього витягували жереб.
"Радий, що мені випав шанс давати останній дзвоник в такий незвичний період, коли зараз карантин і нема традиційної лінійки", — розповів Євген Зятина.
В 11-й школі вирішили організувати альтернативний останній дзвоник, аби уникнути скупчень, — каже директорка Наталія Макара.
"Незвичний останній дзвоник пов'язаний з незвичним навчальним роком. Ми не знали, як провести свято. Але підбивання підсумків хотіли зробити. І виникла ідея, як зробити це нетрадиційно без лінійки. Ми зробили радіоілінійку і три пари учнів дали останній дзвоник на вулиці", — розповіла директорка.
В Ужгороді, за словами начальниці управління освіти міськради Наталії Мухомедянової, кожна школа сама вирішує, коли і як проводити останній дзвоник. Однак навчання має завершитися до 8 червня.