Учень четвертого класу Крістіан Штефуца взяв участь у майстеркласі із сортування сміття. Він розповів: "Тут говорять, як потрібно берегти природу й річки. Я запам’ятав те, що не можна викидати у воду пластик, скло, бо це дуже довго розкладається потім, і воно потім шкодить тваринам".
Навчали школярів сортувати непотріб волонтери з України та Угорщини, — розповідає співорганізаторка заходу Анна Сабадош. Майстеркласи та екскурсії провели для учнів 1-4 класів.
"Ми розказуємо діткам, що це за річка Тиса, які країни вона омиває, що відбувається, коли потрапляє туди сміття, і так далі. Потім переходимо до того, як потрібно сортувати сміття. Потім відбираємо кришечки, підходимо до подрібнювального апарату, там це все подрібнюємо, забираємо те, що ми подрібнили", — розповіла Анна Сабадош.
Після цього, каже Анна Сабадош, учні спробували виготовити зі сміття нові предмети. Робили це в мобільній лабораторії.
Волонтер Атілла Давід Молнар розповів: "Вираз "Лабораторія переробки пластику" означає "Мю-Мю" або пластикова лабораторія. Ми її так називаємо. Дуже важливо те, що діти не просто закидають пластикову пляшку в урну і забувають про неї, а тут вони зі сміття отримують якусь річ, яку можуть забрати з собою. Ця річ буде їм нагадувати про те, що пластик можна використати повторно, а не просто через хвилину викинути й забути".
За словами співорганізаторки, такі заходи влаштовують під час міжнародного проєкту "5 країн – 1 ріка". Це ідея угорської громадської організації "PetKupa". Крім України й Угорщини, такі екологічні майстеркласи та екскурсії проводять у Словаччині, Румунії й Сербії. В Ужгороді наступна така акція відбудеться 27 травня на Православній набережній.