Із 27 січня Ужгород припинив обслуговувати автобусні маршрути до сусідніх Оноківців, Баранинців, Розівки та Миная.
Учнівський квиток на безкоштовний проїзд в автобусі в Михайла Василаша дійсний до 2024-го. Хлопець навчається в Ужгороді і добирається з Миная. Каже: з травня в нього почали просити гроші за проїзд.
"Мені сказали, що я маю платити, бо квиток не дійсний, — сказав хлопець. — Я запитав, що чому. Мені не сказали. Я приїхав додому і сказав мамі. Вона поїхала зі мною з’ясовувати, чому це так".
Наталія Василаш розповіла: дійсно водій вимагав гроші.
"Ми даємо 5 гривень, на що водій відповів, що проїзд становить повну вартість — 7. І ще в нас нова така фішка: якщо ти їдеш з Миная, ти маєш платити 8 гривень, а якщо ти їдеш із пл. Петефі з Ужгорода до П’яного ринку, то сім. Ми не розуміємо причину, чому проїзд для школярів є платним", — розповіла жінка.
Гроші за проїзд у приміських автобусах із сіл до Ужгорода почали просити і в пенсіонерів, розповідають жителі Миная.
"Нас, пенсіонерів, більше мучать аптеки, — сказала Діна Петер. — Ми завжди люди хворі. А поїхав раз в аптеку, другий раз в аптеку — це двічі туди і звідти двічі. Та де я візьму 32 гривні?".
На зупинку в Минаї під’їжджає автобус. Чи треба пенсіонерам та школярам платити за проїзд, водій Ігор відповідає: "За них ніхто не компенсує. Раніше місто Ужгород компенсувало, а зараз ніхто. — А скільки проїзд коштує з Розівки до Ужгорода? — 8 гривень. — А для школярів? — Так ціна одна"
Нових перевізників на маршрути з районних сіл до Ужгорода визначала райдержадміністрація. Головний спеціаліст відділу економічного розвитку В'ячеслав Крупнік сказав: перевізники визначили 7 пільгових категорій, для яких передбачений безкоштовний проїзд. Школярів і пенсіонерів це не стосується.
"Районний бюджет не в змозі компенсувати перевізникам такі перевезення. Але на загальних зборах із адміністрацією перевізники вирішили надавати таку соцпослугу у вигляді пільг певним категоріям: це ветерани Великої вітчизняної війни, інваліди війни, учасники АТО, ООС і члени їх сімей, інваліди І і ІІ категорій катастрофи на ЧАЕС, інваліди І і ІІ груп, люди з інвалідністю по зору І групи", — пояснив В'ячеслав Крупнік.
В Ужгородському районі, каже він, діє програма "Шкільний автобус". Батьки можуть записати дітей у список і їх возитимуть безкоштовно до шкіл. Однак йдеться тільки про довезення з одного села до іншого. Тобто до шкіл Ужгорода такий автобус не їздить. Вартість можуть компенсувати з бюджету громад.
За словами голови Холмківської ОТГ Тетяни Вачилі, на початку березня перевізник із "Транс-Уж" повідомив їм, що школярів і пенсіонерів безкоштовно до Ужгорода не возитимуть.
"Ми домовилися, щоб хоча би до весни він цей процес продовжив. Поки вони були в місті, то були в місті, — пояснила голова ОТГ. — А зараз він виграв тендер у районі — і це вже проблема ОТГ. Ми не планували в грудні, коли приймали бюджет, ці кошти. Ніхто не знав, що в нас виникнуть питання такі, як у березні чи квітні. Тому ми не готові сьогодні. У нас нема вільних коштів, аби з перевізником домовитися. Сьогодні він не знає, про яку суму йдеться. тому маємо час, треба промоніторити".
За словами Тетяни Вачилі, за наявності грошей договір із перевізником можуть укласти у липні цього року і почати відшкодовувати перевезення школярів і пенсіонерів до Ужгорода коштом Холмківської громади.
Еган 2021-05-16 / 09:59:03
Васіл - 100% правий! Тобто,землю - типу "селянам" минайським,все ,що краще- їм,а за проїзд - хай місто платить? Місцева ОТГ хай доплачує з свого бюджету.
Васіл 2021-05-16 / 07:35:54
А головисі треба зменшити зарплати своїм чиновникам ігроші будуть.
Васіл 2021-05-16 / 07:30:06
Шановні мешканці с. Миная, вам же Ужгород був непотрібний,так їдьте у школи,садочки,аптеки,школи мистецт у Холмок безкоштовно!!!