Також в обласній медичній бібліотеці відкрили виставку, присвячену цим лікарям, — розповів організатор Федір Поп.
"Нам дуже в цьому допомогли сини: син Михайла Ганича, професор Тарас Ганич. Професор Юрій Бобик представив за свого батька, доцента Юрія Юрійовича Бобика. А Сергій Бакшеєв із Києва нам прислав надзвичайно цікаві особисті речі: друкарську машинку, вишиванку, в якій дідик ходив. Крім того, в бібліотеці багато наукових праць, які написали ці шановні люди", — розповів Федір Поп.
Онук Миколи Бакшеєва, Сергій розповів: лікар пережив війну — працював у пологовому в Харкові під час німецької окупації. Після цього родина переїхала до Львова, потім — до Ужгорода. У 50-х роках минулого століття він працював в Ужгородському університеті. За словами внука, за радянських часів лікар відмовився вступати в партію.
"Це феномен в Радянському Союзі. Це був єдиний головний спеціаліст у всіх радянських республіках, який не був членом партії КПРС. І коли обирали головного гінеколога Радянського Союзу, йому запропонували переїхати до Москви і вступити в партію й бути головним гінекологом Радянського Союзу. Він відмовився", — розповів Сергій Бакшеєв.
Івасик 2021-05-06 / 07:30:21
Честь праці, хисту і знанням!
Певно, послав Бакшеєв їх де треба із знанням справи, "професійно" - і правильно зробив! Видно був надзвичайним спеціалістом, що роботу під час окупації йому пробачили. Інакше таке тавро ой дорого б коштувало і йому, і сім'ї