150 замість 420 – саме на стільки зменшилася кількість замовлених порцій кави за день у кав’ярні ужгородки Ірини Хільченко. За її словами, ця цифра зменшилася з часу запровадження карантину в Україні. Ірина за 2020-ий один раз отримала допомогу від держави – 6000 тисяч гривень. Розповіла: заклад працює на винос виключно, усе видають через віконечко, всі напої — в одноразовому посуді.
"Ніяких терас, нічого не може бути, — каже Ірина Хільченко. — Якщо раніше, до карантину взагалі до початку, ми не могли впоратися втрьох — так, була така кількість людей — то зараз я можу впоратись одна. Я люблю працювати з кавою і безпосередньо з гостями, тому я і так завжди працювала. Просто зараз я працюю набагато більше. Просто не можу собі це дозволити. Поки що вистачає, щоб утримувати заклад. Не більше і не менше"
8 років у туристичній сфері працює менеджерка Юлія Король. Жінка каже: у 2020-му році ціни на свої послуги не збільшували. За рік карантину майже зі всіма клієнтами працювали онлайн.
"Я не дуже помітила, що кількість туристів зменшилася, — розповіла Юлія. — Якщо подивитися 2019 і 2020 рік, то ми дійсно відправили менше туристів, але тільки тому, що чотири місяці всі кордони були закриті. Як тільки кордони відкрилися, всі все одно поїхали туди, куди мали у відпустку в 2020-му. Їздять і в Україні. Звісно, що повністю вся гірськолижка залишилася в Україні".
Стосовно моря, то Юлія Король розповіла,що минулого року туристи вже обирали Одеську, Миколаївську область. "Були туристи, які обирали Україну для відпочинку, але більшість полетіла за кордон", — сказала менеджерка.
За словами директора товариства "Ужгородського муніципального транспорту" Віталія Готри, у лютому 2020 перевезли 300 тисяч людей, а в лютому 2021-го – менше 150 тисяч.
"Штат вдалося зберегти. Ми нікого не звільняли. Але коли приходить період локдауну, то люди йдуть у відпустки. За рахунок підприємства, — пояснив Віталій Готра. — Якщо ми зараз працюємо в червоній зоні, спецперевезення передбачає укладення договору з замовником, тобто організацією – приватною чи комунальною. І оплата за перерахунком, а пасажири їздять згідно з затвердженим списком".
Він додав, що з 20-ти автобусів спецперевезення виконують 7 і ці 7 завантажені на 50 відсотків.
Бюджет Ужгорода недоотримав за 12 місяців карантину – 80 мільйонів 300 тисяч гривень, — розповів міський голова Богдан Андріїв.
"Це в першу чергу податок із доходів фізичних осіб, це податок на землю, це за надання адміністративних послуг, оренда комунального майна і ще деякі інші види податків, які в сукупності складають цю цифру", — пояснив міський голова.
З його слів, найбільше постраждали від цих карантинних обмежень магазини непродовольчих товарів, заклади громадського харчування, ресторани, кафе. "Це саме ця категорія підприємців, яка була змушена не працювати минулого року великий період часу і зараз вже в цьому році 2 тижні ми на карантині", — додав Богдан Андріїв.
Попередньо адаптивний карантин, за рішенням уряду, в Україні триватиме до кінця квітня.