Ужгородка Галина Форосюк здала тест на коронавірус у другій міській амбулаторії. Жінка каже: прийшла до сімейної лікарки через погане самопочуття: першіння в горлі, ломота в суглобах. Лікар скерував її здавати ПЛР-тест.
У цій амбулаторії зробити тест можна у будні, — розповіла медсестра Тетяна Криванич. Для цього пацієнти мають годину — з 8-ї до 9-ї ранку.
"ПЛР-тести ми беремо три рази в тиждень: у вівторок, середу та п’ятницю, у середньому п'ятнадцять тестів щодня", — розповіла медсестра.
"Немає великого навантаження, — сказала завідувачка сімейної амбулаторії №2 Галина Здрінко, — інколи робимо п’ять тестів, інколи п'ятнадцять. Нема такого, як на початку було й тридцять, тому ми розділили на більше днів забору впродовж тижня, для того, щоб було зручно і пацієнтам, і лікарям".
Відібрані в пацієнтів зразки біологічних матеріалів із сімейних амбулаторій Ужгорода направляють до обласного лабораторного центру МОЗ та Громадського центру здоров’я на Закарпатті. В останньому на день роблять майже 150 ПЛР-тестів, — каже завідувачка лабораторії Світлана Здолбицька. За її словами, сьогодні ПЛР є найбльш чутливим методом діагностики, бо дозволяє виявити сам збудник коронавірусу за тиждень до появи клінічних симптомів.
"Від початку роботи зробили вже понад 20 тисяч досліджень методом ПЛР. Це метод найчутливіший і дороговартісний, він потребує приміщень, дороговартісного обладнання, висококваліфікованого персоналу і займає тривалий час. Одне дослідження, щоб провести, потрібно до чотирьох годин", — розповіла Світлана Здолбицька.
За словами завідувачки 2-ї сімейної амбулаторії Галини Здрінко, результат тесту на СOVID-19 їхні пацієнти можуть дізнатися на наступний день у свого сімейного лікаря.