30 кущів ківі виростив на своїй плантації ужгородський біолог Генріх Стратон. Сорт "Карпат Стратона Валентайн" він вивів спеціально для Закарпаття.
Збір ківі на плантації розпочинають пізньою осінню. За словами селекціонера Генріха Стратона, на третій рік саджанець уже дає плоди. Розповідає: зацікавився ягодою ще в студентські часи. Зацікавився, чи можливо вирощувати її в умовах України, в умовах відкритого саме ґрунту?
"Почали роботи над виведенням цього сорту, — розповів селекціонер. — Вже більше 10 років збирається врожай щороку. На цій саме ділянці збирається в такий час восени від тони до півтори тони врожаю".
Ужгородець Віталій вперше збирає ківі. Сказав, що великої роботи немає, плоди збираються як виноград.
"Плід не шкодиться, ні. Він і так сам по собі твердий в принципі", — сказав чоловік.
Цей ківі має більш виражений смак та аромат, — каже Генріх Стратон. Плоди не обробляють. Обкопувати їх не можна, щоб не пошкодити кореневу систему, лише підрізати взимку.
"Це характерний плід цього сорту. Отак він виглядає, — розповів селекціонер. — Ну, в принципі, виглядає як звичайний ківі, який ми бачимо в магазинах. Може трохи інша форма його притаманна саме цьому сорту. Плюси в тому, що на відміну від винограду для достигання плодів та відповідної їх якості не потрібно багато сонця".
Урожай ківі мають зібрати, за словами Генріха Стратона, за два-три дні.
К А С 2020-11-11 / 18:15:10
Буде мати, що зимою їсти.
коректор 2020-11-11 / 18:14:54
навчіть журналістську української мови