Заступник голови комісії ТЕБ та НС Ігор Гіжан розповів, що комісія прийняла рішення звернутися до КМУ з проханням вважати Чоп не окремо як адміністративну одиниці для COVID-19, а разом з Ужгородським районом.
"Школи й дитячий садочок закриті. Комісія ТЕБ та НС закликала громадські заклади дотримуватись максимально можливих заходів карантинної безпеки, санітарії і так далі. Дали можливість працювати тим, хто працює з продуктами харчування та з речами першої необхідності", — пояснив Ігор Гіжан.
Жителька м. Чоп Євгенія Чижмар сказала, що сьогодні в місті працюють магазини та кав’ярні, люди заходять по одному. У кав’ярнях працюють тераси.
"Поки домовилися на цьому й подали звернення до КМУ з проханням збільшити граничну допустимість, за якою міста входять у червону зону, саме для населення до 10 000 мешканців", — пояснила Євгенія.
Речниця Нацполіції Закарпаття Ганна Дан сказала, що правоохоронці будуть перевіряти дотримання встановлених карантинних обмежень в місті Чоп.
"Звичайно, поліція діятиме тільки виключно в межах своїх повноважень і відповідно до закону. Тобто, у разі виникнення порушень карантинних обмежень на фізичних осіб чи підприємців, будуть складати адміністративні протоколи за ст. 44-3 КУпАП. Відповідно до санкції вказаної статті, порушникам загрожує штраф від 17 тисяч гривень", — сказала речниця.
Нагадаємо, напередодні жителі Чопа зібралися на мітинг з вимогою відмінити карантинні обмеження червоної зони для їхнього міста. Там, згідно з рішенням Державної комісії з надзвичайних ситуацій, з 14 вересня мали посилили заборони, зокрема, закрити школи та садки, припинити роботу громадського транспоруту, кафе та ресторанів. Такий поділ на карантинні зони триватиме протягом 14-ти днів.